Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

niedziela, 10 lutego 2019

Williams: Nie widzę przeszkód byśmy walczyli o 4. miejsce

Claire Williams, która niedawno deklarowała, że Williams rozwiązał już swoje fundamentalne problemy, teraz mówi, że jej ekipa dysponuje zdrowym budżetem na najbliższy sezon i może w nim walczyć o wysokie cele. Odniosła się ona również do zmian w sprawie dystrybucji środków w F1.

"Nadal rywalizujemy z bardzo zdrowym budżetem i wciąż jesteśmy ekipą mającą fenomenalne zasoby i mamy tu wspaniały zespół ludzi. Nie widzę powodów, dla których nie mielibyśmy walczyć w środku stawki o czwarte miejsce. Zajmujemy tę pozycję bo nie wykonaliśmy właściwej pracy. Musimy wykonać lepszą pracę i jeżeli tak się stanie, to możemy wrócić na miejsce, w którym potrzebujemy być przed zmianami w 2021 roku" - mówi Williams. - mówi Williams. w wywiadzie dla racer.com.

Szefowa ekipy została również zapytana o prace dotyczące ograniczania kosztów w Formule 1.


"Oczywiście, zobaczymy, jaki limit kosztów zostanie wyznaczony w 2021 roku, kiedy wejdą również znaczne zmiany w technicznych i sportowych przepisach i będziemy widzieć bardziej sprawiedliwy podział środków" - dodaje Williams, mówiąc również o współpracach poszczególnych ekip, przede wszystkim Ferrari z Haasem czy Sauberem.

"Nowe przepisy będą lepsze dla niezależnych i prawdziwych zespołów jak my" - mówi Claire Williams.

"Nie uważam jednak, że musimy czekać i nie takie jest nasze nastawienie, że nie będziemy nic robić do 2021 roku. To naprawdę ważny przekaz, że nie opieramy się wyłącznie na świecie zewnętrznym. Nie nabijamy tylko statystyk, jesteśmy tu by walczyć" - kończy szefowa ekipy Roberta Kubicy i George Russella.

Niezniszczalny

27 lutego ukaże się nowa książka dotycząca Roberta Kubicy. Więcej o niej przeczytacie TUTAJ.
Brak komentarzy: