Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

piątek, 1 lutego 2019

Russell zaimponował Kubicy, Orlen zapowiada odpowiedzi Roberta [Aktualizacja]

George Russell Robert Kubica F1 Williams
George Russell jest znacznie lepiej przygotowany do debiutu w Formule 1 niż byli kierowcy 10 czy 15 lat temu - mówi Robert Kubica, cytowany przez Racefans.net. Polak w bardzo miłych słowach wypowiada się o swoim partnerze z Williamsa. W Social mediach Orlenu pojawiła się natomiast odpowiedź na pierwsze pytanie skierowane do Roberta przez fanów.

O Russellu


"George jest bardzo dobrym kierowcą, jednym z najbardziej utalentowanych w swojej generacji. Wygrał F2, wygrał GP3, ma talent i determinację. Na tyle, na ile go poznałem, to bardzo miły facet. Jest bardzo dojrzały jak na swój wiek i myślę, że to robi dużą różnicę" - mówił Robert podczas konferencji Orlenu we wtorek. Ta wypowiedź nie była wcześniej publikowana w polskich mediach.

Kubica porównał jednocześnie przygotowanie Russella do tego, z jakim on i inni kierowcy jego generacji wchodzili do Formuły 1.

"Kiedy dostałem się do F1, młodzi musieli uczyć się Formuły 1. Ci, którzy teraz do niej wchodzą, są znacznie lepiej przygotowani niż byliśmy my 10 czy 15 lat temu. Pracują ściśle z zespołami F1 w swoich programach juniorskich i wiedzą o wiele więcej, niż my wiedzieliśmy. I muszę powiedzieć, że George zaimponował mi swoją wiedzą techniczną i innymi rzeczami" - dodaje Kubica.


Podobnie jak George Russell, również Robert zaznacza, że podstawowym zadaniem kierowców Williamsa będzie wydobycie zespołu z dna a nie walka pomiędzy sobą.

"Zawsze jest rywalizacja, ale przede wszystkim musimy mieć pewność, wspólnie z zespołem i Georgem, że możemy walczyć o lepsze miejsca niż bić się na końcu stawki" - mówi Kubica.

Więcej o George Russellu przeczytacie TUTAJ.

Zapowiedź odpowiedzi


W połowie stycznia Orlen dał kibicom, za pośrednictwem swoich social mediów, możliwość zadawania pytań Robertowi Kubicy. Polak odpowiedział na nie podczas wizyty w Polsce. Dziś opublikowana została odpowiedź na pierwsze z nich. Kolejne ukażą się w przyszłym tygodniu.


Aktualizacja


Za Robertem Kubicą dzień badań medycznych.


Niezniszczalny - Niesamowita historia Roberta Kubicy27 lutego ukaże się nowa książka dotycząca Roberta Kubicy. Więcej o niej przeczytacie TUTAJ.Brak komentarzy: