Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

czwartek, 7 lutego 2019

Relacje z Paddy`m, malowanie kasku, stres przed Australią i Krzysztof Piątek - Kubica odpowiedział na pytania fanów

Robert Kubica pytania kibiców F1 Orlen Williams
fot. PKN Orlen
Odpowiedzi Roberta Kubicy na kilkanaście pytań od fanów opublikował PKN Orlen na swoich profilach w social mediach. Robert Kubica mówi m.in. o ulubionych torach, rowerowych rekordach, prywatnych autach czy malowaniu swojego kasku na sezon 2019. Poniżej zobaczycie ten film oraz spisane odpowiedzi Roberta.

"Reguła jest taka, że twoimi ulubionymi torami są te, na których jeździsz szybko. W przeszłości moimi ulubionymi torami były tory uliczne, ale też na przykład Monza, Melbourne czy Montreal. Z drugiej strony nie ma torów, których się szczególnie obawiam" - odpowiada Kubica, pytany o swoje ulubione tory w Formule 1.

Sporo pytań dotyczyło również rowerowej pasji Roberta Kubicy. Nie chciał on co prawda powiedzieć, jaką najwyższą prędkość osiągnął na rowerze, zdradził jednak najdłuższy samodzielnie przejechany dystans.

"Było to ponad 200 km, które przejechałem sam. Czasami lubię jeździć rowerem sam, bo to bardzo wycisza i ja też byłem w takim dniu, w którym musiałem po prostu długo jechać żeby nie myśleć. Zrobiłem te 200 km w 7 godzin".

Robert po raz kolejny potwierdził, że jest fanami wygodnych aut z silnikami diesla bowiem samochody drogowe służą mu do przemieszczania się z punktu A do punktu B, a nie do wyścigów. Robert ma jednak mocniejsze auta, którymi jeździ rzadko.

"Jednym z takich aut jest Porsche GT3 RS z 2008 roku, które ma przejechane zaledwie 6 tys. km. Mam bolid Formuły 1, a jedyną rzeczą, której mu brakuje jest silnik. Jest to bolid z Monzy z 2006 roku, kiedy pierwszy raz stałem na podium w F1" - mówi Robert, zdradzając jednocześnie, że nie jeździ motocyklami oraz nie jada hot - dogów na Orlenie, choć słyszał, że są smaczne.

Ważnym pytaniem było to dotyczące kasku Roberta na sezon 2019. Okazuje się, że zmiany będą niewielkie.

"Mój kask zostanie bardzo podobny lub nawet identyczny, oczywiście zmienią się logotypy na kasku, ale jeśli chodzi o malowanie, kolory to zostaną niezmienione" - zdradził Robert.

Padło również pytanie, czemu zdecydował się na powrót do F1 teraz, a nie na przykład 3 lata wcześniej.


"To pytanie wiele razy zostało mi zadane. Do pewnych rzeczy, tak ważnych jak powrót do Formuły 1, potrzebne są determinacja i wyczucie momentu i uważam, że akurat to teraz, a nie 3 lata temu jest ten moment" - odpowiedział Robert.

Na pytanie, czy stresuje się przed powrotem do ścigania, Robert odpowiada: "Nie, ale pewnie będę się stresował w noc przed pierwszym startem w Australii".

Za najlepszą symulację wyścigów samochodowych Robert uważa oczywiście iRacing, na którym sam czasem jeździ.

Kubica dodaje również, odpowiadając na jedno z pytań, że ma bardzo dobre relacje z Paddy Lowe`m, jak z każdym członkiem Williamsa.

Robert życzył również powodzenia Krzysztofowi Piątkowi i jako kibic Milanu cieszył się na angaż Polaka w tym zespole.

To prawdopodobnie nie jest ostatnia pula pytań, na jakie odpowiedział Robert. Czekamy na kolejną część. Filmy ze wszystkimi odpowiedziami zobaczycie poniżej.Niezniszczalny

27 lutego ukaże się nowa książka dotycząca Roberta Kubicy. Więcej o niej przeczytacie TUTAJ.Brak komentarzy: