Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

czwartek, 3 stycznia 2019

Lowe: Powtórka z 2009 mało prawdopodobna

Dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe uważa, że zespoły przyłożyły dużą wagę do tego, by w nowych przepisach na sezon 2019 nie było żadnych luk, które mogłyby zostać wykorzystane przez którąś z ekip.

"Zespoły były gotowe do pomocy i otwarte, przynajmniej niektóre z nich, by wyłożyć karty na stół by te luki drastycznie ograniczyć. Przepisy są bardzo restrykcyjne. Mam nadzieję, że tak będzie w przypadku wszystkich, bo walczymy o znalezienie osiągów przy tych przednich skrzydłach" - mówi Lowe w rozmowie z Autosportem.

"Myślę, że zespoły przede wszystkim chcą mieć jasność i by w Australii nie było kłótni o źle zdefiniowane regulacje. My podzielamy to podejście, wszyscy chcieli uściślenia rzeczy w każdym detalu by było wiadomo, z czym można pracować" - dodaje.

Z Paddy Lowe`m zgadza się dyrektor techniczny Force India, Andrew Green, który uważa, że ostateczna wersja przepisów jest bardzo ograniczająca.

"Mam nadzieję, że to regulacje, z którymi wszyscy mogą pracować. Nie ma nigdzie miejsca na duże luki, mogą być mniejsze, ale nic, w co ludzie się mocno zagłębią. Pokazuje to jednak, jak trudno jest stworzyć przepisy związane z aerodynamiką. Im bardziej próbuje się je zawęzić, tym bardziej skomplikowane się stają" - mówi Green.

Brak komentarzy: