Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

sobota, 5 stycznia 2019

Howard głównym mechanikiem Kubicy

Robert Kubica F1 Williams Ben Howard
Ben Howard będzie głównym mechanikiem, odpowiedzialnym za auto Roberta Kubicy w sezonie 2019. Mieli oni okazję współpracować już podczas Grand Prix Abu Zabi. Howard ma 12-letnie doświadczenie w Formule 1, a od 10 lat jest w Williamsie.

Pierwszym zespołem Howarda w F1 było Super Aguri, następnie pracował w Prodrive m.in. podczas 24-godzin Le Mans. Niedługo po wygraniu przez jego zespół tej prestiżowej imprezy, otrzymał propozycję z Williamsa.

Howard od 3 lat jest głównym mechanikiem w Williamsie, teraz będzie odpowiedzialny za samochód Kubicy. Kierował będzie 6-osobowym zespołem, pracującym przy aucie Polaka.

Oprócz pracy w Williamsie, Howard ściga się również w serii BRISCA F1, w której ściga się stock carami. Robert był bardzo zainteresowany występami 37-latka i wielokrotnie pytał o nie w trakcie sezonu 2018.


"Kubica jest bardzo zainteresowany i zawsze pyta jak mi poszło. Z Felipe Massą też byliśmy w stałym kontakcie" - mówi Howard w rozmowie z motorsportnews.

Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, inżynierem wyścigowym Roberta Kubicy będzie Paul Williams, który był inżynierem Sergeya Sirotkina.

Brak komentarzy: