Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

czwartek, 6 grudnia 2018

Trybuna Kubicy na Hungaro? Każda! O biletach i wyjazdach na Grand Prix Węgier

Robert Kubica kibice Hungaroring F1
fot. Artur Waściński
Niezależnie od tego, czy na torze Hungaroring na czas Grand Prix Węgier powstanie trybuna Roberta Kubicy czy nie, wszystkie sektory będą biało - czerwone. Bilety na trybuny powoli się kończą więc ci, którzy są pewni wyjazdu, nie mają na co czekać. Dostępne są już również pierwsze oferty zorganizowanych wyjazdów.

Wreszcie


Na początku chcę przeprosić Was, że tak długo zajęło mi stworzenie tego postu, choć i tak to nie jest jeszcze ostateczna wersja tego, co chcę Wam przekazać na temat Grand Prix Węgier. Na pełny przewodnik dla kibiców, związany z poruszaniem się po torze, dojazdem na tor z Budapesztu i nie tylko przyjdzie jeszcze czas.

Ten wpis jest przede wszystkim po to, by przedstawić Wam nową zakładkę na blogu, w której będą umieszczone informacje i oferty dotyczące wyjazdów na wszystkie wyścigi Formuły 1 oraz zakupu biletów na nie. Możecie również tam umieszczać swoje pytania i oferty wspólnych wyjazdów. Informacje w tej zakładce będą stopniowo uzupełniane by dać Wam jak najwięcej informacji. Znaleźć możecie ją TUTAJ. Baner do niej pojawi się również niebawem na głównej stronie komputerowej wersji bloga.

Bilety


Teraz chcę przekazać Wam najważniejsze informacje dotyczące zakupu biletów. Jest ich coraz mniej, a do końca roku trwa ich przedsprzedaż w promocyjnych cenach. Niezależnie od tego, gdzie będziecie je kupować, bilety będą wysyłane do Was kurierem najpóźniej 2 tygodnie przed wydarzeniem. Zazwyczaj dzieje się to jednak wcześniej.

Do zakupu biletów polecam oficjalną stronę toru:

Jakie bilety wybrać?


Skończyły się już bilety na najtańsze trybuny Bronze 1, Bronze 2, Silver 1 i Silver 2. Im droższa trybuna tym teoretycznie lepszy widok. Najlepsze miejsce do śledzenia wyścigu (jeżeli nie pada deszcz) to chyba trybuna GOLD 4 przy końcu prostej startowej. Najlepiej widać stamtąd najlepsze miejsce do wyprzedzania na całym torze, a i podczas startu dzieje się najwięcej. Zadaszona jest trybuna Super Gold - naprzeciwko boksów, co również zapewnia dodatkowe atrakcje.


Opcją jest również kupienie biletów "na miejsca stojące" (General Admission) czyli na tzw. "trawkę" (podczas weekendu wyścigowego jest to raczej "błotko"). Są one najtańsze (od 64 euro obecnie), ale zapewniają fajną atmosferę i "większą mobilność". Warto dodać, że na tor nie można wnosić składanych krzeseł. Tu reguła jest jasna - im wcześniej ktoś będzie na torze, tym lepsze miejsce sobie zajmie i tym lepszy będzie miał widok. Są tacy, którzy od kilkunastu lat jeżdżą na Hungaroring i siadają właśnie na trawce. Mówią przy tym, że sprytna osoba znajdzie sobie najlepsze miejsca do obserwowania na całym torze.

Podczas Grand Prix Abu Zabi głośno było o "trybunie Kubicy", którą organizatorzy wyścigu mieliby przygotować dla polskich kibiców - tak jak w 2009 roku. Oficjalnie tor nie mówi o takiej możliwości, jednak można brać ją za możliwą. Wówczas powinny powstać nowe miejsca na trybunach.

Należy pamiętać, że dzieci i młodzież do 14 roku życia wchodzi na tor za darmo, ale trzeba dla nich "kupić" darmowy bilet, dostępny na listach.

Poniżej zobaczycie mapę toru (klik by powiększyć) i miejsca, z których warto oglądać przejazdy. TUTAJ natomiast zobaczycie wirtualny spacer po torze.

Ważną informacja jest taka, że w czwartek około godziny 15 odbywa się zawsze Pit Lane Walk, a zatem zwiedzanie alei serwisowej przez kibiców. Do garażów wchodzić oczywiście nie wolno, ale to i tak ciekawe doświadczenie.

Pit Lane Walk jest dostępne dla tych, którzy kupili bilet na cały weekend wyścigowy.

Bliżej Grand Prix podamy miejsce i godziny spotkań blogowych na torze.

Jeżeli szukacie odpowiedzi na bardziej szczegółowe pytania, odsyłam Was TUTAJ gdzie znajdują się m.in. odpowiedzi na najczęstsze pytania o dojazdy na tor (autobusy, taksówki), jedzenie na torze, wózki dziecięce, waluty i wiele wiele innych.

Wyjazdy


Do Grand Prix Węgier pozostało jeszcze prawie 9 miesięcy, a zatem jest czas na wybranie najlepszej opcji wyjazdu. Wiele osób może decydować się na samodzielną jazdę, inni mogą chcieć skorzystać z ofert zorganizowanych. Dla tych drugich mam już pewne propozycje. Będę pracował nad kolejnymi i one również będą pojawiać się w zakładce wyjazdowej. Jedna - wyjazdu blogowego - już tam jest.

Jeżeli ktoś już teraz chce poznać dostępne opcje lub zadać mi pytanie dotyczące wyjazdu, na które odpowiedzi nie ma w tekście, zapraszam do kontaktu na mcdon21@gmail.com. Chętnie odpowiem, a jednocześnie dostanę wskazówkę, co jeszcze powinienem napisać na blogu. Piszcie również, jeżeli widzicie jakieś nieścisłości/błędy w tym tekście.

Nie zapominajcie również o facebookowej grupie Wyjazdy na wyścigi Roberta Kubicy, w której również znajdziecie wiele przydatnych informacji i umówicie się na wspólny wyjazd.

Brak komentarzy: