Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

poniedziałek, 3 grudnia 2018

Obajtek: Kubica to człowiek z ogromnym potencjałem

Robert Kubica Daniel Obajtek Williams F1
W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną, prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek powiedział, że rozmowy dotyczące zostania partnerem Williamsa trwały od września. Chwalił on bardzo Roberta Kubicę i jego podejście i determinację. Pozytywnie o wejściu polskiego koncernu do F1 wypowiada się również Minister Sportu, Witold Bańka, który w ubiegłym roku spotkał się z Nico Rosbergiem.

"Rozmowy prowadzone były od września, bez żadnych pośredników. Umowę z Williamsem podpisaliśmy 21 listopada, a oni ogłosili współpracę z Robertem Kubicą 22 listopada. Robert bardzo pomógł nam w negocjacjach, dobrze zna cały temat i wykazał się podobną determinacją, jaką pokazuje w życiu sportowym. Umowa z Williamsem jest dla nas bardzo korzystna - powiedział prezes Daniel Obajtek, który zapowiedział również, że w styczniu odbędzie się w Polsce konferencja prasowa, na której zostaną przedstawione szczegóły współpracy Orlenu i Williamsa.

O samym Robercie, Obajtek mówi następująco: "Rozmawiałem z Robertem wiele razy. Rzadko zdarza się widzieć człowieka z takim potencjałem. On sam mocno wierzy w swój sukces. Nie pomóc komuś, kto jest pozytywnie odbierany i rozpoznawany w Europie i na całym świecie, to byłoby przegapienie wielkiej szansy".

Cały wywiad przeczytacie TUTAJ.


O podpisaniu umowy przez Orlen z Williamsem wypowiedział się również Minister Sportu, Witold Bańka, mówiąc w TVP Info: "Robert zawsze miał i nadal ma wielki talent. Tego nie musi udowadniać. On teraz już nic nie musi, a tylko może. To jest dla sportowca komfortowa sytuacja, która - mam nadzieję - będzie mu bardzo pomocna. Dlatego warto było, aby nasz champion gospodarczy Orlen włączył się w pomoc umożliwiającą mu starty. Dzięki temu koncern zyskał wspaniałego ambasadora, a kibice przeżyją wiele emocjonujących momentów". Przypomnijmy, że Bańka rozmawiał w ubiegłym roku z Nico Rosbergiem podczas wizyty Niemca w Polsce, m.in. o możliwości wsparcia Roberta Kubicy.

Brak komentarzy: