Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

poniedziałek, 3 grudnia 2018

Jemu Kubica odda niektóre treningi - Latifi kierowcą rezerwowym Williamsa [Aktualizacja]

Nicholas Latifi został kierowcą rezerwowym Williams Racing na sezon 2019. Będzie miał obowiązki zarówno na torze, jak i w fabryce. To jemu Robert Kubica i George Russell oddadzą sześć swoich treningów. 


"To niesamowita okazja, którą jestem zaszczycony. Praca w którymkolwiek zespole Formuły 1 to wielki honor, szczególnie z takim, jak Williams, co sprawia moją rolę jeszcze bardziej ekscytującą. Czuję, że Williams da mi najlepszą szansę na naukę oraz rozwój jako kierowcy" - powiedział Latifi.

Zdradził on, że pojedzie w testach dla młodych kierowców (2 z 4 dni testowych w trakcie sezonu zespół musi oddać w ręce kierowcy, który ma mniej niż 4 starty w F1 na koncie), kilku pierwszych treningach oraz testach opon Pirelli. Latifi będzie również pracował w symulatorze Williamsa.

Wiemy już, że 23-latkowi udało się wywalczyć więcej jazdy niż choćby Robertowi Kubicy w sezonie 2018. Latifi pojedzie w aż sześciu pierwszych treningach, dwóch dniach testów dla młodych kierowców, jednego dnia przedsezonowych testów w Barcelonie oraz podczas obu dni testowych Pirelli.


"Ma wyścigowe zacięcie, którego szukamy, a jednocześnie jest bardzo oddany i inteligentny" - dodała Claire Williams.

Latifi zastąpi na tym stanowisku Roberta Kubicę, który oczywiście będzie kierowcą wyścigowym ekipy w przyszłym sezonie. Nadal nie wiadomo, co z posadą młodego kierowcy Williamsa - czy będzie ona utrzymana na sezon 2019. Oliver Rowland, który zajmował ją w minionym sezonie, został teraz kierowcą Nissana w Formule E.

Nicholas Latifi był niedawno najszybszym kierowcą testów Formuły 2. W tej serii będzie startował w sezonie 2019, podobnie jak w sezonach 2014-2017. Poza kartingiem, nie ma on na koncie żadnych sukcesów w wyścigowych seriach juniorskich. Na podium w F2 meldował się 11 razy, zaliczając 2 zwycięstwa. Ma on za sobą już udział w pierwszych sesjach treningowych i testach w barwach ekipy Force India - w 2018 roku pojechał pięć FP1 przed weekendami F1.
Należy domniemywać, że Latifi w zamian za swoją rolę w Williamsie wniesie konkretny wkład finansowy. Nicholas jest synem kanadyjskiego milionera, mającego udziały m.in. w Williamsie.

Aktualizacja
Brak komentarzy: