Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

wtorek, 4 grudnia 2018

Czachorski: Frustracji u Roberta nie będzie, rozumie skalę wyzwania

Robert Kubica Williams F1 Formuła 1
"Robert ma w głowie od dawna ułożony plan" - mówi Marcin Czachorski, były menadżer Roberta Kubicy w rozmowie ze Sport.pl. Wspomina on chwile po wypadku Polaka, jego trudne starty w rajdach i mówi o przyszłości w Williamsie. Odniósł się również do słów Bernie`go Ecclestone`a, który stwierdził, że gdyby nadal był w F1, poszukałby dla Kubicy miejsca w lepszym zespole.

Jakie cele według Czachorskiego stoją teraz przed Robertem po powrocie do Formuły 1?

To prawdopodobnie jest jego najważniejszy cel. Udowodnić im, że skala obrażeń, których doznał, nie przeszkadza mu w byciu ponownie konkurencyjnym w F1. Prawda jest taka, że do tej pory szefowie większości zespołów nie mieli dostępu do realnych, twardych danych, które by to potwierdzały.

W wywiadzie przytaczana jest wypowiedź Bernie Ecclestone`a dla Eleven Sports, udzielona dwa dni po ogłoszeniu Polaka kierowcą wyścigowym Williamsa na 2019 rok. Były szef Formuły 1 powiedział wówczas, że gdyby on nadal był na czele F1, zadbałby o to, by Kubicą interesowały się największe ekipy. Zgadza się z tym Czachorski.


"Myślę, że gdyby Bernie był nadal szefem Formuły 1, to zadbałby o to, żeby Robert wystartował w konkurencyjnym samochodzie. Sama F1 zyskałaby na tym. Robert ma swój plan i wie, którą ścieżką musi pójść. Musimy mu tylko trochę zaufać" - mówi.

Zapytany o to, czy w związku ze słabą formą Williamsa, sezon 2019 może być dla Roberta frustrujący, Czachorski mówi: "Jestem przekonany, że frustracji u Roberta nie będzie. On jest człowiekiem bardzo twardo stąpającym po ziemi. Na pewno już dziś rozumie skalę wyzwań, z którymi będzie musiał się zmierzyć w następnym sezonie znacznie lepiej niż najlepsi eksperci F1. Myślę, że w głowie ma już od dawna ułożony plan. Jeśli pojawi się frustracja, to wyłącznie u kibiców, którzy nie zawsze rozumieją okoliczności i wyzwania, jakie towarzyszą zawodnikowi".

Cały wywiad z byłym menadżerem Roberta przeczytacie TUTAJ.

Brak komentarzy: