Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

wtorek, 27 listopada 2018

Mało okrążeń Williamsa, ale Russell zadowolony z wykonanej pracy

Robert Kubica F1 Williams 2018 Abu Zabi test
Kierowcy Williamsa pokonali tylko 74 okrążenia podczas pierwszego dnia posezonowych testów opon w Abu Zabi. Więcej jeździł George Russell, ale o ćwierć sekundy szybszy był Robert Kubica. Nie czasy jednak, a odczucia kierowców i wykonanie zakładanego planu są najważniejsze. A one są pozytywne - przynajmniej w przypadku George Russella. "Szczerze mówiąc, mam dziś bardzo pozytywne odczucia. Zespół pracował w bardzo podobny sposób do Mercedesa i Force India. Wiedziałem, czego się spodziewać i było tak, jak sobie wyobrażałem. Miałem pewien problem z balansem podczas dwóch pierwszych wyjazdów, ale wprowadziliśmy drobne zmiany, które od razu rozwiązały go i czułem się bardzo pewnie za kierownicą. Czułem, że mogę naciskać by sprawdzać limity, a to bardzo ważne z punktu widzenia kierowcy by mieć pewność siebie. Pierwszy poranek z Williamsem był dla mnie świetny, udalo się wykonać plan bez problemów i zebrać sporo informacji" - powiedział George Russell, cytowany przez soymotor.com.

Zapytany o różnice pomiędzy oponami na 2018 i 2019 rok, odpowiada: "Trudno mi to ocenić, bo każdy samochód F1 jest inny. Jeździłem tylko Mercedesem i Force India i myślę, że Robert może więcej powiedzieć w tej kwestii" - powiedział Russell.

Podobnie jak Robert Kubica, Anglik nie wie, kto będzie jego inżynierem wyścigowym w przyszłym sezonie, ale nie przejmuje się tym.

"Williams to bardzo otwarty zespół, nie ma tu obozów Kubicy i Russela, jest jeden zespół i jestem pewien, ze razem stworzymy coś dobrego" - dodał Anglik cytowany przez soymotor.

Spytany o Cezarego Gutowskiego o nastawienie na rywalizację z Robertem Kubicą, odpowiada: Absolutnie nie! Celem jest wspólne wprowadzenie ekipy do środka stawki. Jeśli ja będę 19. a on 20. to żaden powód do dumy" - odpowiedział Russell.

Czekałem z tym wpisem 3 godziny na wypowiedzi Roberta, jednak wygląda na to, że jeszcze nie wypuścił inżynierów z boksów.


Wyniki


Oto wyniki dzisiejszego testu z wyszczególnieniem mieszanek opon używanych przez kierowców:

Kierowcy Williamsa pokonali dziś 74 okrążenia. Mniej przejechały tylko Ferrari i Haas przy czym Sebastian Vettel stracił trochę czasu przez uszkodzenie bolidu, a Pietro Fittipaldi przez awarię silnika.

Oto przebiegi poszczególnych zespołów dziś:
Ferrari - 67 okrążeń
Mercedes - 120 okrążeń
Force India - 123 okrążenia
Red Bull - 131 okrążeń
McLaren - 135 okrążeń
Renault - 128 okrążeń
Haas - 54 okrążenia
Williams - 74 okrążenia
Sauber - 102 okrążenia
Toro Rosso - 150 okrążeń

Jutro


Znów czeka nas jazda od godziny 6 do godziny 15 polskiego czasu. Tym razem to Robert będzie jechał jako pierwszy. Spodziewać należy się znacznie większej liczby okrążeń ze strony Williamsa.

Brak komentarzy: