Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 2 listopada 2018

Konkurs! Do wygrania nowość - gra Bolidy [Aktualizacja - wyniki]

konkurs gra planszowa bolidy portal games
Motorsportowy akcent w planszówkach? Piszę się na to! Zapraszam do udziału w konkursie, w którym do wygrania będzie egzemplarz gry "Bolidy", wydanej przez Portal Games. Ta osadzona w wyścigowym świecie gra powinna zapewnić Wam kilka ekscytujących wieczorów, przeczytajcie jej recenzję i powalczcie o jeden z egzemplarzy!

Recenzja


Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię planszówki i karcianki i są one częstym punktem wieczorów czy spotkań ze znajomymi. Dlatego ucieszyłem się, gdy zaproponowano mi recenzję tej gry. Od obczajania instrukcji jest oczywiście moja Żona, która potem stara się łopatologicznie wyłożyć mi o co w rozgrywce chodzi i wczoraj, gdy rozegraliśmy pierwszą partię, poszło z tym nadzwyczaj szybko. Gra nie jest skomplikowana, rozgrywka trwa około 20-30 minut więc nie będzie tak jak z niektórymi tytułami, w których już po rozłożeniu pionków jesteśmy zmęczeni.

O co chodzi w grze? Cóż, tak jak i we współczesnych seriach wyścigowych, chodzi o to, by na koniec mieć jak najwięcej kasy. Jak ją możemy zdobyć? Po pierwsze i najważniejsze - za miejsca naszych bolidów na mecie. Zwycięzca zgarnia aż 12 milionów, a ostatni gracz nic. Przed rozgrywką każdy gracz uczestniczy w licytacji o poszczególne auta. Toto Wolff zapewne byłby zadowolony z tego, że w grze Bolidy można mieć więcej niż 2 auta. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że koszt wszystkich bolidów będzie odejmowany od nagród uzyskanych po zakończeniu wyścigu - nie warto zatem przesadzać. Trzecim elementem, za który otrzymamy pieniądze jest obstawianie - mamy trzy rundy obstawiania, w których typujemy zwycięzców wyścigu. Im wcześniejsza runda, tym więcej dostaniemy pieniędzy za poprawne typy.

Jeżeli chodzi o czysto wyścigowe aspekty, to jest ich sporo. Zacznijmy od tego, że dostępne mamy dwa tory. Bolidy ustawiają się na starcie i zaczyna się wyścig. Oprócz karty każdego z bolidów, dającej przesunięcie o określoną liczbę pól, bolidy przesuwają się również dzięki kartom prędkości. Na każdej z kart jest wskazanie które bolidy i o ile miejsc możemy przesunąć. I tu zaczynają się schody, bo jeżeli na karcie będzie również bolid przeciwnika, to także musi on zostać przesunięty.

Trzeba kombinować i umiejętnie dodawać prędkości swoim bolidom, bo na torze - w nawrotach czy zakrętach - znajdują się zwężenia i jeżeli będzie stał inny bolid, to stracimy naszą prędkość. Bo co ważne - i to nie spodoba się Sebastianowi Vettelowi - nie ma w tej grze niebieskich flag.

Trzeba również pamiętać o odpowiednim pokonywaniu torów. Dzięki prawidłowej linii jazdy można oszczędzić kilku pól podczas całej rozgrywki, a to może okazać się bardzo ważne dla wyniku.

Fajnie, że taki tytuł się pojawił, to przecież też mały element popularyzacji motorsportu. Grę zakupić możecie TUTAJ, ale poniżej mam dla Was pewną propozycję.

Konkurs


Dzięki wydawnictwu Portal Games, mogę przeprowadzić dla Was konkurs, w którym do wygrania będzie egzemplarz wyżej opisanej gry. Otrzyma go osoba, która jako pierwsza poprawnie odpowie na trzy zadane poniżej pytania na formularzu umieszczonym pod nimi. Zdobywca drugiego miejsca otrzyma książkę "Rywalizacja Totalna. Wojny za kulisami F1. Rossa Brawna.

Pytanie 1: Ile pieniędzy dostajemy za 1. miejsce naszego bolidu na mecie?

Pytanie 2: Kiedy miała premierę gra Bolidy?

Pytanie 3: Ile lat i dni miał Robert Kubica w momencie wywalczenia swojego pierwszego zwycięstwa w Formule 1?

Odpowiedzi na pytania należy udzielać na poniższym formularzu i wysyłać na adres konkurs.powrotroberta@gmail.com :

Formularz:
Pytanie 1:
Pytanie 2:
Pytanie 3:

Nick do wyświetlenia w wynikach:

"Wyrażam zgodę na użycie mojego adresu e-mail i innych danych wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu i otrzymania informacji o nagrodzie oraz jej ewentualnej wysyłki".

Koniec formularza


Nagrodę zdobywa osoba, która jako pierwsza nadeśle poprawne odpowiedzi wszystkie pytania na podanym formularzu.

1. miejsce - Gra Bolidy, ufundowana przez wydawnictwo Portal Games
2. miejsce - książka "Rywalizacja Totalna. Wojny za kulisami F1" Rossa Brawna, ufundowana przez Tomasza.

Aktualizacja


Odpowiedzi:
Pytanie 1: 12 milionów
Pytanie 2: 18 października 2018
Pytanie 3: 23 lata i 184 dni.

Wyniki:
Miejsce 1: Misiek godz. 18:10
Miejsce 2: MDikkii godz. 18:10


Brak komentarzy: