Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 26 października 2018

Wolff: Szanse Ocona "dość ponure"

Esteban Ocon 2018 force india Robert Kubica
Toto Wolff zasugerował w Sky Sports, że Esteban Ocon nie będzie w przyszłym roku kierowcą Williamsa i skupi się na roli rozwojowej w Mercedesie, gdzie ma trafić w roku 2020. Według Andrew Bensona, szanse Francuza zmalały po tym, jak ze sponsorowania Williamsa zrezygnowało Rich Energy. Umowa firmy z Williamsem była już gotowa, jednak brak gwarancji wypłacalności sprawił, że nie doszło do jej podpisania.


"Myślę, że szanse na przyszły rok są dość ponure. To nie zmieniło się tak naprawdę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i już myślimy o 2020 roku. Będzie zaangażowany we wszystkie nasze prace rozwojowe w Mercedesie i potem zobaczymy, gdzie skończy" - powiedział Toto Wolff dla Sky Sports.

Zapytany o to, czy lepiej by Ocon przejechał sezon 2019 w słabym aucie czy by pracował z Mercedesem, Wolff powiedział: "To również musi być rozważone, musimy to zbalansować. Z jednej strony chciałbym by pozostał w formie wyścigowej i pomógł w rozwoju auta, które nie spisuje się dobrze. Z drugiej strony może być dla nas dużym wsparciem w pracy w Mercedesie" - dodał Wolff.

Zapytany został on również o George Russella: "Jego plan to zostać w dłuższej perspektywie z Williamsem i pomóc zespołowi w powrocie. Ma wieloletni kontrakt i wie o tym bardzo dobrze. Z Estebanem jest zupełnie inaczej i prawdopodobnie lepiej dla niego by przesiedział jeden rok i wrócił w mocniejszym aucie" - zakończył Wolff.


Rich nie pomogło


Również w Sky Sports powiedziane dziś zostało, że Williams i Rich Energy miały już gotowe umowy i nawet komunikaty prasowe w sprawie współpracy. Rich miało być sponsorem tytularnym Williamsa i wpłacić €20 mln do zespołu. Williams zażądał jednak gwarancji wypłacalności, których Rich nie przedstawiło. Ostatecznie sponsor ten trafił do Haasa za dwukrotnie mniejszą kwotę.

Według Andrew Bensona, fakt braku mocnego sponsora w Williamsie sprawił, że szanse Estebana Ocona na angaż w ekipie zmalały.
Brak komentarzy: