Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

środa, 10 października 2018

Saward o możliwym składzie Kubica - Russell

Jeden z lepiej poinformowanych dziennikarzy w branży, Joe Saward, pisze, że w przyszłym sezonie jest możliwe stworzenie w Williamsie duetu przez Roberta Kubicę i George Russella. Jednocześnie - jako kolejny dziennikarz - wskazuje, że Robert Kubica może na sezon 2019 liczyć na wyższe wsparcie finansowe.


Dziennikarz wskazuje na początku swojego wywodu na temat Williamsa, że nie ma szans, by jechali w nim obaj młodzi kierowcy Mercedesa.

"Mercedes ma nadzieję na umieszczenie George Russella w Williamsie na kilka lat. Były też rozmowy o Estebanie Oconie, przejmującym miejsce w Williamsie, jednak nie ma to zbyt dużego sensu, gdyż Mercedes umieszczałby dwóch swoich juniorów by walczyli ze sobą" - pisze Saward.

Wówczas pojawia się fragment o Kubicy.

"Jest jednak trzeci element historii. Robert Kubica ma posiadać $10 mln wsparcia sponsorskiego na 2019 rok, co sugeruje, że Williams może zdecydować się na duet Kubica - Russell, finansując go pieniędzmi od Mercedesa, Kubicy i pieniędzmi, które Lance Stroll musi zapłacić za zwolnienie go z kontraktu z Williamsem" - pisze Saward na łamach motorsportweek.com.


Saward jest zazwyczaj dobrze poinformowanym dziennikarzem. To on jako jeden z pierwszych pisał o opcji Sergeya Sirotkina w Williamsie, a w tym roku najwcześniej napisał o przejściu Daniela Ricciardo do Renault.

Pozostaje mieć nadzieję, że i tym razem jego słowa się potwierdzą, nie można jednak popadać w euforię, gdyż przede wszystkim trzeba słuchać tego, co mówi Robert Kubica. A ten wskazuje, że jego sytuacja nie jest łatwa.

Saward pisze również o problemach sponsorów Williamsa z przemieszczaniem pieniędzy ze względu na sankcje, wprowadzone po ataku na Krym przez Rosję. Wśród objętych sankcjami jest również bank SMP.

Z innych wieści przekazywanych przez Sawarda wynika, że mocnym kandydatem do miejsca w Toro Rosso jest Pascal Wehrlein.Brak komentarzy: