Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

wtorek, 11 września 2018

Ferrari potwierdza odejście Raikkonena, który trafi do Saubera! [Aktualizacja 2]

Ferrari potwierdziło dziś, że Kimi Raikkonen żegna się z ekipą. Przez najbliższe 2 sezony będzie występował jednak w F1 - w barwach Saubera! Włosi nie podali jeszcze, kto go zastąpi, ale wiadomo, że będzie to Charles Leclerc.

Umowę z Leclerciem na starty w sezonie 2019 podpisał nieżyjący już Sergio Marchione. Nowe władze chciały jednak zatrzymać na jeszcze jeden sezon Kimiego Raikkonena, dlatego próbowały "upchnąć" Leclerca w Haasie.

Amerykańska ekipa zażądała jednak bardzo dużej zniżki na dostawę silników, na co Ferrari nie przystało. Oznacza to prawdopodobnie pozostawienie obecnego składu Haasa na sezon 2019.Raikkonen wraca natomiast do Saubera, w którym występował w sezonie 2001 - to w tej ekipie zaczynał swoją przygodę z F1. Mówi się, że zostanie również udziałowcem ekipy.

Aktualizacja


Ferrari potwierdziło właśnie, że drugim kierowcą ekipy w sezonie 2019 będzie Charles Leclerc. Przed nim wielkie wyzwanie, stawienia czoła Sebastianowi Vettelowi.

Aktualizacja 2


Esteban Ocon prawdopodobnie dziś dowiedział się czegoś o swojej przyszłości i nie są to pozytywne wieści. Oczywiście, nie będzie go w Force India w 2019 roku. Zapewne poznał również liczbę wyścigów, którą przejedzie jeszcze w 2018 roku i jest to liczba mniejsza niż 7...


Brak komentarzy: