Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

środa, 8 sierpnia 2018

Perez ma "kilka opcji", rozmowy o przejściu Lance niebawem

Lawrence Stroll Robert Kubica
Pojawiają się już pierwsze komentarze po przejęciu Force India przez Lawrence Strolla. Znamy skład konsorcjum, które postanowiło zainwestować w zespół, na temat jego przyszłości wypowiedział się również Sergio Perez, który wcale nie jest pewny pozostania w Force India na 2019 rok. Dość szybko natomiast powinna rozwiązać się kwestia terminu przejścia do ekipy Lance Strolla.

Kto przejmuje?


Przede wszystkim, dowiedzieliśmy się nieco więcej o tych, którzy wchodzą w skład konsorcjum, jakie ratuje Force India. Kto zatem pomaga Lawrence Strollowi i reklam jakich firm możemy się niebawem spodziewać na bolidach Force India?

Andre Desmarais - Kanadyjczyk jest w pierwszej 10-tce najbogatszych ludzi w swoim kraju (Stroll jest 55.). Jego główną firmą jest Power Corporation. Działa w branżach telekomunikacji, energetyki, ale ma również udziały w Adidasie czy Totalu.

Jonathan Dudman - Brytyjczyk jest szefem Monaco Sports and Management, która prowadzi szeroko rozumianą działaność doradczą, współpracując z wieloma gwiazdami i sportowcami.

John Idol: Od ponad 30 lat zajmuje bardzo ważne stanowiska w gigantach modowych, jak Ralph Lauren czy Louis Vuitton. Od 2003 roku jest współwłaścicielem marki Michael Kors, która w latach 2016-2017 była sponsorem McLarena.

John McCaw: Wywodzi sie z branży telekomunikacyjnej, jego ojciec sprzedał swoją firmę do AT&T za 12,6 miliarda dolarów w 1994 roku. Wcześniej był właścicielem drużyn z Vancouver - Canucks (NHL) oraz Grizzlies (NBA) oraz Seattle Mariners (MLB). Ma prywatną kolekcję aut Ferrari.

Michael de Picciotto - Szwajcar jest prezesem Union Bancaire Privee.

Silas Chou z Hong Kongu działa w branży odzieżowej, a ze Strollem współpracuje od 30 lat. Wspólnie uczynili markę Tommy Hilfiger znaną na całym świecie, a Chou był jej prezesem.

Perez


Jak na pojawienie się oferty zareagował jeden z głównych autorów postawienia Force India w zarząd komisaryczny, a zatem Sergio Perez?


"Mam to szczęście, że mam kilka opcji. Oczywiście wszyscy chcemy jeździć w dwóch czołowych zespołach czyli Ferrari i Mercedesie, ale jest bardzo mało prawdopodobne, że będę miał okazję tam na najbliższy rok. Muszę zatem wybrać najlepszą opcję na przyszłość, która pozwoli mi na pokazanie talentu. Chcę zobaczyć, co będzie możliwe na przyszły rok, które zespoły będą miały wakaty i potem zdecydować. Na pewno najpierw poczekam i zobaczę, co stanie się tu ponieważ wierzę, że ten zespół ma największy potencjał spośród ekip poza pierwszą trójką" - powiedział Sergio Perez.

Kiedy Stroll?


Żywe jest również pytanie, kiedy Lance Stroll przejdzie do Force India. Jak przyznaje szef zespołu, Otmar szafnauer, dowiemy się tego raczej prędzej niż później.

"Niebawem będziemy prowadzili rozmowy na ten temat. Teraz najważniejsze jest to, że możemy patrzeć w przyszłość, a nie w przeszłość" - powiedział Szafnauer.

A inni?


Nadal czekamy na komentarze Estebana Ocona i przedstawicieli Williamsa na temat zaistniałej w Force India sytuacji. Prędzej można spodziewać się wypowiedzi kierowcy niż władz ekipy z Grove.

Brak komentarzy: