Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

wtorek, 7 sierpnia 2018

Lawrence Stroll ratuje Force India! Odejście Lance`a przesądzone?

To już przesądzone, konsorcjum, na którego czele stoi Lawrence Stroll, uratowało zespół Force India i podpisało umowę z zarządcą komisarycznym ekipy. Jest zatem bardzo prawdopodobne, że Lance Stroll przeniesie się do Force India. Pytanie kiedy to się stanie i kto będzie jego partnerem w zespole.

Oznacza to, że pracę ocali 405 członków ekipy, a Force India przejedzie wszystkie wyścigi kolejnego sezonu.

"Ta umowa zapewnia przyszłość zespołowi Force India w Formule 1 i pozwoli naszej ekipie wykorzystać nasz potencjał. Jestem zachwycony wsparciem konsorcjum inwestorów, któzy wierzą w nas jako zespół i którzy dostrzegli potencjał biznesowy Force India w F1" - powiedział w oświadczeniu zespołu Otmar Szafnauer.

Umowa oznacza, że wszyscy wierzyciele ekipy zostaną spłaceni, a fundusze będą dostępne dla niej od teraz.


Kubica?


Niektóre źródła wskazywały, że Lawrence Stroll będzie chciał, by partnerem jego syna w zespole był Robert Kubica, z którym Lance ma bardzo dobry kontakt w Williamsie. Nie wiadomo jednak, na ile jest to prawdziwa pogłoska i jakie będą szczegóły umów pomiędzy wierzycielami a konsorcjum Strolla.

Tak czy inaczej, nawet jeżeli Kubica nie pójdzie ze Strollem do Force India, to jest prawdopodobne, że Polak zastąpi go w Williamsie w przyszłym sezonie.

Brak komentarzy: