Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 3 sierpnia 2018

Daniel Ricciardo odchodzi z Red Bulla! [Aktualizacja 2]

Daniel Ricciardo Red Bull F1 Formuła 1
Jest potwierdzenie! Daniel Ricciardo odejdzie z Red Bulla z końcem sezonu 2018! To może sprawić, że ruszy lawina transferowa w Formule 1, ale może również oznaczać zwykłą zamianę kierowców pomiędzy Renault a Red Bullem. Właśnie do francuskiej ekipy ma trafić Australijczyk. Co to może oznaczać dla Roberta Kubicy?

Dziś rano pojawiła się plotka, że Daniel Ricciardo trafi w sezonie 2019 do Renault. Wraz z tymi ruchami miałby się wiązać awans Pierre Gasly do Red Bulla i odejście Carlosa Sainza z Renault do McLarena. Jednocześnie Esteban Ocon musiałby pozostać w Force India.

Teraz mamy potwierdzenie - do Red Bulla - tej informacji.

"Całkowicie szanujemy decyzję Daniela o odejściu z Aston Martin Red BUll Racing i chcemy życzyć mu wszystkiego najlepszego w przyszłości. Chcemy podziękować mu za jego poświęcenie i rolę, którą odegrał od momentu dołączenia do zespołu w 2014 roku. Głównymi momentami było 7 zwycięstw i 29 podiów, które osiągnął jak dotąd z nami".


"Będziemy kontynuować rozważanie wielu opcji dostępnych dla nas przed podjęciem decyzji, który kierowca będzie partnerem Maxa Verstappena na sezon 2019. W międzyczasie pozostało jeszcze 9 wyścigów do końca sezonu 2018 i jesteśmy w pełni skupieni na maksymalizowaniu szans dla Maxa i Daniela na końcówkę sezonu" - powiedział Christian Horner przy okazji ogłoszenia odejścia Red Bulla.

Teraz pozostaje nam czekać na kolejne potwierdzenia kierowców. Najszybciej powinniśmy doczekać się potwierdzenia Ricciardo w Renault.

Pozostaje pytanie, jak decyzja Ricciardo może wpłynąć na przyszłość Roberta Kubicy. Przy obecnych układankach, może nie pozostawać bez związku.

Aktualizacja 2


"To była prawdopodobnie najtrudniejsza decyzja mojej kariery jak dotychczas, ale pomyślałem, że potrzebuję nowego wyzwania. Zdaję sobie sprawę, że jest jeszcze trochę przed Renault by umożliwić Renault sięganie po cele na najwyższym poziomie, ale byłem pod wrażeniem ich postępów w ostatnich dwóch latach i wiem, że gdy tylko Renault było w tym sporcie, ostatecznie wygrywali. Mam nadzieję, że pomogę im w tej podróży na torze i poza nim" - powiedział Daniel Ricciardo.

"Podpisanie umowy z Danielem podkreśla naszą determinację do przyspieszenia naszego postępu w tym sporcie. Jest to również świadectwo pracy, którą wykonaliśmy w ciągu ostatniego 2,5 roku. Talent Daniela i jego charyzma są dużym bonusem dla zespołu. Będziemy musieli odpłacić mu za jego wiarę dostarczając mu najlepsze auto, jak to możliwe. Witamy go w zespole z dumą" - stwiedził Cyril Abiteboul, szef Renault.


Brak komentarzy: