Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

wtorek, 10 lipca 2018

Robert Kubica testuje z Pirelli - relacja live

Dwa dni testów, zapewne grubo ponad 100 okrążeń, praca dla Pirelli i próba zrozumienia samochodu, którym za trzy tygodnie będzie jeździł na Węgrzech. Robert Kubica rozpoczyna dziś jazdy na torze Silverstone. I choć nie spodziewamy się wielu materiałów z tych testów, to uruchamiam relację live, również po to, by przedstawić najnowsze doniesienia ze świata F1 - w tym związane z Robertem Kubicą.

O testach


Każdy z zespołów ma dwa dni testów opon z Pirelli w roku. Odbywają się ona na różnych torach, a ekipa ma dowolność we wskazaniu kierowców do takich testów. Williams zdecydował się oba pełne dni powierzyć Robertowi Kubicy.

Podczas takich testów ekipa nie może sprawdzać żadnych nowych elementów, nie może również zbierać danych na własną rękę. Często nie wie równiez nawet, jakie dokładnie ustawienia są sprawdzane.

Przez cały dzień testów, kierowca jeździ na tych samych ustawieniach by dane zbierane przez Pirelli były jak najbardziej adekwatne.

Tym razem 3 ekipy będą 10 i 11 lipca (od godz. 9 do godz. 18 z przerwą obiadową o godz. 13) testować opony na suchą nawierzchnię Pirelli. Będą nimi oprócz Williamsa Red Bull oraz Haas.

Robert o testach


"Testujemy opony, które przywozi Pirelli, jeździmy na takich samych ustawieniach przez całe dwa dni. Często te testy robione są przy niewiedzy kierowcy i zespołu - Pirelli często nie mówi, co jest testowane. Program będę znał we wtorek i środę. Mimo wszystko można pewne rzeczy w bolidzie zrozumieć, na przykład mają kogoś, kto tym autem często nie jeździ i może coś tam podpowiedzieć. Może to być też ważny dzień dla nas. Ważne jest to, by bolid był równy do jazdy" - mówił w niedzielę o testach opon Pirelli Robert Kubica w rozmowie z Eleven Sports.
Brak komentarzy: