Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

środa, 6 czerwca 2018

Williams: Lance spełnił nasze oczekiwania

Wygląda na to, że Williams będzie starał się zachować Lance Strolla na kolejny sezon. Ekipa z Grove, bardzo potrzebująca pieniędzy od sponsorów, chwali pracę 19-letniego Kanadyjczyka. Claire Williams zaznacza, że nie chce rozstawać się z kierowcą bez wyraźnego powodu.

W informacji prasowej Williamsa przed Grand Prix Kanady, Lance Stroll mówi, że nie może doczekać się swojego domowego wyścigu. W rozmowie z dziennikarzami f1today.net był nieco bardziej szczery i ostrzegł, że nie można liczyć na dobry wynik Williamsa w Kanadzie.

"Ten samochód nie jest po prostu konkurencyjny. Robię wszystko, co mogę by poprawić auta i chcę tak pracować przez cały sezon" - powiedział Stroll.

19-latka wspiera Claire Williams.


"Pracował bardzo ciężko by poprawić te aspekty, które wymagały poprawy. Jest pod bardzo dużą presją, spotykając się z krytyką i oskarżeniami, że nie zasługuje na F1 i myślę, że pokazał swoją ogromną dojrzałość mierząc się z tym. Jestem bardzo dumna z pracy, którą dla nas wykonał i mam nadzieję, że wkrótce będziemy w stanie dać mu samochód, który pozwoli na wykorzystanie jego pełnego potencjału. Szczerze wierzę, że przed nim jest wspaniała kariera w F1" - powiedziała szefowa ekipy z Grove.

Wygląda na to, że Williams będzie chciał przedłużyć kontrakt ze Strollem, ale decyzje i deklaracje jeszcze nie padły.

"Nie rozmawiamy jeszcze o kontrakcie, ale sądzimy, że Lance spełnił nasze oczekiwania, a my nie chcemy rozstawać się z kierowcami bez wyraźnego powodu" - dodała Williams.

Brak komentarzy: