Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

wtorek, 5 czerwca 2018

Kubica i Rowland potwierdzeni w testach na Węgrzech

Tak, jak zapowiadano na początku sezonu, Robert Kubica pojedzie w testach po Grand Prix Węgier na torze Hungaroring. Ogłosił dziś to dziś zespół Williamsa, jednak w informacji o tym są tylko wypowiedzi Olivera Rowlanda. Jest on bardzo wdzięczny Williamsowi za kolejną szansę


Testy odbędą się 31 lipca i 1 sierpnia. Pierwszego dnia będzie jeździł Rowland, który brał już udział w testach z Williamsem w Barcelonie, a drugiego za kierownicą FW41 usiądzie Robert Kubica.

"To kolejny krok we właściwym kierunku w osiągnięciu mojego celu bycia w Formule 1. Wszystko poszło dobrze w teście w Barcelonie i miło, że dają mi kolejną szansę i wierzą we mnie. Jestem świadom, że nie dostaje się wielu szans do pokazania swojego talentu w Formule 1. To ekskluzywny klub więc chcę wykonywać dobrą robotę. Test poszedł dobrze i chciałem być dojrzały w moim podejściu. Oceny i równe rezultaty były moim celem głównym, a nie czasy okrążeń, ale szybko udało się uzyskać dobre tempo. Potrzebujemy trochę pracy w tym momencie by forma zespołu wróciła tam, gdzie powinna być i nie chcę zgrywać bohatera tylko pomóc ekipie i inżynierom" - powiedział Rowland."Jestem szczęśliwy, że mam tę okazję ponownie. W Barcelonie spełniły się moje marzenia i chcę podziękować Williamsowi za tę drugą szansę. Będę starał się zrobić wszystko co w mojej mocy by pchnąć formę zespołu we właściwym kierunku" - dodał.


Brak komentarzy: