Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

czwartek, 17 maja 2018

Rowland: Chcę się uczyć od Kubicy, nie myślę o wyprzedzeniu go

Oliver Rowland F1 Williams
Oficjalny młody kierowca Williamsa, Oliver Rowland w wywiadzie dla racer.com potwierdził, że w ubiegłym roku był bardzo blisko posady kierowcy rezerwowego w Williamsie, a Robert Kubica miał być kierowcą podstawowym ekipy. Później jednak pojawił się Sergey Sirotkin. Rowland deklaruje, że chce uczyć się od Kubicy, w który w Williamsie wykonuje bardzo dobrą pracę.

W tekście zatytułowanym "Człowiek w cieniu Kubicy" Oliver Rowland mówi, że zdaje sobie sprawę z tego, że jest obecnie na drugim planie w Williamsie po kierowcach podstawowych i Robercie Kubicy.

"Oczywiście w prasie wszyscy szalenie chcą powrotu Roberta i to w jakiś sposób stawia mnie w cieniu, ale to nie prasę musze przekonać, by dała mi dobrą szansę, a zespół. Mam dobre relacje z wszystkimi tu więc będę nadal robił moją robotę.

Rowland wspomina między innymi końcówkę ubiegłego roku, gdy był bardzo blisko posady rezerwowego kierowcy w Williamsie.

"Wtedy Robert był bardzo mocno łączony z posadą kierowcy wyścigowego i ja miałem wejść w jego obecne miejsce. Wtedy jednak Sergey przyszedł i wykonał dobrą pracę na testach i wszyscy spadliśmy w dół w rankingu" - przyznał Rowland.


"Mamy dobre relacje i mamy niektóre wspólne spostrzeżenia. Pracujemy również w podobny sposób. Robert to naprawdę duża wartość dla drużyny. Miło jest uczyć się od niego i widzieć, jak reaguje w zespole i z innymi osobami bo ma duże doświadczenie. To mocno otwiera oczy. Robert jest oficjalnym kierowcą rezerwowym więc jestem poniżej niego w tabeli. Mogę tylko starać się udowodnić swoją wartość, a gdy dostaję szansę, wykonywać dobrą robotę.

"To nie jest łatwe. To jasno widać po współpracy z nim, że wykonał naprawdę dobrą pracę i mogę się od niego wiele uczyć. Nie myślę zatem o przeskoczeniu go, a bardziej o lekcji, którą mogę od niego pobrać i zdobyć jego doświadczenie".

Mało brakło, a Rowland byłby kolegą z zespołu Roberta Kubicy w serii WEC w wystawianej przez Manora ekipie. Robert zrezygnował ostatecznie ze startu, a Rowland nie pojechał w 6h SPA, gdyż z Chin nie doszedł przelew od sponsora ekipy.

1 komentarz:

wtryskinowak pisze...

Niech się uczy bo ma od kogo. Trzymam mocno kciuki za Roberta, jest mega pozytywną postacią.