Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

wtorek, 3 kwietnia 2018

"Problemy Williamsa trudne do rozwiązania" [Aktualizacja - wywiad z Kubicą]

Williams F1 Rob Smedley Claire Williams
Sytuacja w ekipie Williamsa martwi również brytyjskich dziennikarzy, którzy uważają, że w zespole brakuje jedności, a jego kierowcy nie są topowymi zawodnikami. Niedomaga również sam bolid, który okazuje się być jednym z najgorszych w stawce i to mimo posiadania silnika Mercedesa.

Dziennikarze o Williamsie


Kilka minut Williamsowi poświęcili w ostatnim programie motorsport.tv Peter Windsor, Craig Scarborough i Anthony Rowlinson. Windsor zwrócił uwagę, że w Grand Prix Australii Lance Strolla pokonał debiutujący w F1 Charles Leclerc i to jadąc Sauberem.

Młody Kanadyjczyk skarżył się po wyścigu na braki mocy, co skomentował Scarborough: "Jeżeli jesteś klientem Mercedesa i mówisz, że nie macie mocy, to coś wyraźnie jest tu nie tak. Nie sądzę, by wina leżała tu po stronie Mercedesa. To coś w Williamsie - czy to postrzeganie Lance Strolla czy coś innego, czego nie robi Williams".

Sytuacją Williamsa zmartwiony jest również Anthony Rowlinson z F1 Racing: "Nie wyglądają na w pełni zjednoczony zespołów i mówię to z ciężkim sercem ponieważ są moim ulubionym zespołem. Williams znów jest w trudnym okresie. Zaledwie kilka sezonów temu kończyli mistrzostwa konstruktorów na 3. miejscu, a teraz mają problem by finiszować na szóstym czy siódmym miejscu. Nie jest miło widzieć Williamsa w takim miejscu. Nie widać teraz wyjścia dla nich z tej sytuacji. Oczywiście, mają świetne silniki, świetne warunki, ale mają też dwóch kierowców, którzy prawdopodobnie nie są z najwyższej półki. Jak to naprawią? Nie ma łatwego rozwiązania".


Lowe o party mode


Ciekawej wypowiedzi portalowi f1i.com udzielił natomiast Paddy Lowe, według którego "party mode" Mercedesa, to raczej deprymowanie rywali niż realne dodawanie mocy silnikowi. Ostatnio dużo mówi się o tym, że Mercedes w Q3 używa specjalnego trybu, umożliwiającego mu znaczne odstawienie konkurencji.

Lowe jest pewien, że jako klienci Mercedesa, Williams dostaje takie same jednostki napędowe.

"Często słyszy się dyskusję o dodatkowym trybie, który pojawia się w Q3, ale cała w tym zasługa kierowców, że potrafią wycisnąć z samochodu więcej, chyba że robią coś, o czym nie wiemy" - powiedział Lowe.

Aktualizacja


Poniżej obejrzycie wywiad Mikołaja Sokoła z Robertem Kubicą z ostatniego czwartku:


Brak komentarzy: