Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

niedziela, 8 kwietnia 2018

"Powiedziałem Renault: Jest ryzyko, że po 5 okrążeniach się wycofam" [Aktualizacja]

Robert Kubica Johny Herber Sky wywiad
Telewizja Sky Sports opublikowała drugą część wywiadu z Robertem Kubicą, w którym Polak opowiada przede wszystkim o tym, jak radzi sobie ze swoimi ograniczeniami. Choć wiele z tych wypowiedzi słyszeliśmy, to warto je przypominać. Jest również kilka nowych smaczków, m.in. o testach z Renault. Z Polakiem rozmawiał Johnny Herbert.

O wypadku

"Obrażenia zadała mi bariera, która przeszła na wylot samochodu. To był pech i szczęście zarazem bo 10 centymetrów w prawo i nic by się nie stało, bariera zatrzymałaby się prawdopodobnie na bloku silnika, 10 centymetrów w lewo i by mnie tu nie było".

O powrocie do zdrowia

"Był moment, gdy moja głowa odrzucała moje ograniczenia, a najlepszą rehabilitacja była dla mnie jazda. Widziałem znacznie większe postępy kiedy jeździłem w rajdach. Gdy prowadziłem samochód nie czułem moich ograniczeń. Czas leczy rany. Miałem lepsze i gorsze dni w życiu, ale to nieważne, ja idę do przodu i staram się znaleźć sposób by robić wszystko inaczej niż wcześniej".

O wsparciu

"Miałem szczęście, że miałem wokół siebie odpowiednich ludzi. To wysiłek nie tylko mój, ale i wszystkich, którzy byli przy mnie i mieli udział w tym, że jestem tu - zaczynając od ludzi w szpitalu, po chirurgów i moich przyjaciół. Mam teraz pewnie mniej przyjaciół miż miałem za czasów jazdy w Formule 1, ale są to bardziej wartościowi przyjaciele".


O teście z Renault

"Podczas pierwszego spotkania z Renault powiedziałem, że jestem im wdzięczny za tę możliwość, doceniam to, ale może się zdarzyć, że po 5 okrążeniach wrócę do boksu i powiem, że nie jestem w stanie tego robić. Po 3 okrązeniach w Walencji zrozumiałem jednak, jak potężny jest ludzki mózg i nie doceniamy go".

O ograniczeniach

"Mam ograniczenia, robię większość rzeczy w bolidzie lewą ręką, ale to normalne, bo gdy jesteś praworęczny, to przekładasz sobie wszystko na prawą rękę. To, co ja zrobiłem, to przełożenie najważniejszych przycisków na lewą stronę".

O celu

"Moim celem jest bycie na starcie kiedyś. Jeżeli jestem tu, gdzie jestem, to oznacza, że jestem w stanie to robić i limitów już nie ma" - dodał Robert.

Pierwszą część wywiadu zobaczycie TUTAJ.

Aktualizacja


Sergio Perez i Brendon Hartley otrzymali po 30 sekund kary za wyprzedzanie na okrążeniu formującym. Spadli tym samym na 16. i 17. miejsce, a kierowcy Williamsa awansowali dzięki temu na 14. i 15. pozycję.

Brak komentarzy: