Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

wtorek, 10 kwietnia 2018

Lowe: Niedoświadczenie kierowców mocno komplikuje prace

Paddy Lowe Williams F1 Formuła 1 Robert Kubica
Paddy Lowe przyznaje, że niedoświadczenie kierowców Williamsa mocno komplikuje prace nad poprawą tempa samochodu ekipy z Grove. Uważa jednak, że danie teraz więcej czasu za kółkiem Robertowi Kubicy nie jest dobrym rozwiązaniem. Pojawiają się również głosy, że są tacy, którzy już teraz daliby Robertowi Kubicy czas w piątkowym treningu.

Lowe o kierowcach


"Sytuacja zespołu jest teraz bardziej skomplikowana niż zwykle, to bardzo ważna uwaga. Mamy dwóch młodych kierowców, jeden jest debiutantem  - to sprawia, że nasze poszukiwania poprawy auta są trudniejsze" - mówi Paddy Lowe, cytowany przez rosyjski motorsport.

Zapytany jednak o to, czy nie lepiej byłoby w tej sytuacji aby Robert Kubica otrzymał nieco czasu za kółkiem, choćby w piątkowym treningu, Lowe odpowiedział: "Nie, znacznie lepiej zostawić Sergeya w samochodzie. Potrzebuje czasu za kółkiem więc nie sądzę aby w tym aspekcie trzeba było coś zmieniać".

Napięta sytuacja


Jak piszą na łamach włoskiego motorsportu Franco Nugnes oraz Giorgio Piola, "sytuacja w Williamsie jest napięta, a Paddy Lowe zdecydował się zmienić plany i przed Grand Prix Chin odwiedzić Grove by zanalizować sytuację. Są tacy, który chcieliby użycia Roberta Kubicy w pierwszej sesji treningowej przed Grand Prix Chin by zobaczyć, jaka jest prawdziwa forma samochodu, ale ten ruch mógłby mieć wpływ na destabilitację dwóch młodych kierowców zespołu".Oczywiście jest pewne, że Robert Kubica nie pojedzie w żadnym treningu w Chinach.

Podcast


Zapraszam do wysłuchania kolejnego odcinka wideo-podcastu. Tym razem przede wszystkim o Grand Prix Bahrajnu, wypadku w garażu Ferrari, formie Williamsa i prezencji Roberta Kubicy w Bahrajnie. Dlaczego nie eksponował go Williams i dlaczego z obecnej sytuacji zespołu może być zadowolony... Lance Stroll.
Brak komentarzy: