Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

sobota, 14 kwietnia 2018

Lowe: Nie chodzi o kierowców

Paddy Lowe Williams Martini Racing Grand Prix Chin 2018
Głównym problemem Williamsa, stojącym za słabymi wynikami na początku sezonu 2018 nie są kierowcy, ale słaby bolid mówi Paddy Lowe, dyrektor techniczny ekipy z Grove. Niedoświadczenie kierowców według Lowe "nie powoduje żadnych problemów". Jeszcze w Bahrajnie twierdził on, że "posiadanie dwóch niedoświadczonych kierowców bardzo komplikuje prace nad rozwojem samochodu.

"To nie ma nic do rzeczy i nie możemy pozwolić, by niedoświadczenie kierowców odciągało kogokolwiek od faktu, że stworzyliśmy samochód, który nie działa prawidłowo czy w sposób, który oczekiwaliśmy. Kiedy poprawiasz samochód, jest jasne, że łatwiej byłoby mieć roboty, a nie ludzi. Trzeba eksperymentować, ale cała ewaluacja zachowania samochodu musi zawierać jeszcze jeden, dodatkowy czynnik - za kierownicą są prawdziwi kierowcy z ich własnymi kwalifikacjami i interpretacją tego, jak zachowuje się samochód. A każdy kierowca jest inny. Mamy dwóch kompletnie różnych kierowców. Tak, są stosunkowo niedoświadczeni, ale jesteśmy bardzo zadowoleni ze sposobu, w jaki pracują" - mówi Paddy Lowe.

Jak mówi Lowe, sobotnie kwalifikacje natchnęły zespół nadzieją na szybki postęp.


"Nie powiedziałbym, że byliśmy w depresji - nie jest to najlepsza droga do wyjścia z trudnej sytuacji. Bardziej przydaje się usiąść i przeanalizować, gdzie się jest, co zrobić dalej i skupić się na kwestiach organizacyjnych i właśnie to zrobiliśmy. Teraz nie jesteśmy w pozycji, w której spodziewaliśmy się być w zakresie konkurencyjności. Wszystko w naszych rękach, to jasne, że nie osiągnęliśmy tego, co chcieliśmy. Teraz wprowadziliśmy pewne poprawki i już dały nam jakiś rezultat. Być może nie jest tak bardzo widoczny, ale widać poprawę samochodu w kwalifikacjach. Biorąc pod uwagę formę z 3. treningu, mieliśmy nadzieję na przynajmniej jeden samochód w Q2, ale nie spełniły się wszystkie szczegóły by mogło do tego dojść. Mimo to, pozostajemy optymistami z racji faktu, ale mogliśmy osiągnąć nie tylko poważny, ale również bardzo szybki postęp" - zakończył Lowe.

Brak komentarzy: