Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

czwartek, 19 kwietnia 2018

Kubica o współpracy z Rosbergiem: Nie współpracujemy już tak intensywnie

Robert Kubica Nico Rosberg F1 Formuła 1
Niedawno otrzymaliśmy potwierdzenie, że Nico Rosberg nie jest już współmenadżerem Roberta Kubicy. Teraz po raz pierwszy głos w tej sprawie zabrał Robert Kubica, który powiedział, że Nico ma teraz zbyt mało czasu na kontynuowanie współpracy.

Można się domyślać, że Nico Rosberg odegrał znaczącą rolę w rozmowach z Williamsem, które doprowadziły do dwóch testów starszego modelu oraz testów w Abu Zabi. Ostatecznie jednak ekipa z Grove postawiła na Sergeya Sirotkina.

Nico Rosberg rzadko wypowiadał się na temat Roberta, co mogło wskazywać na zakończenie współpracy, którego oficjalne potwierdzenie otrzymaliśmy kilkanaście dni temu.

Teraz Kubica powiedział nieco więcej o swoim zespole menadżerskim w rozmowie z motorsport.com.

"Pracowaliśmy z Nico bardzo ciężko pod koniec ubiegłego roku i nadal mamy bardzo dobre relacje, ale nie współpracujemy już. Ja jestem bardzo zaangażowany w to co robię, on nie ma wiele czasu, a do tego ma rodzicę i nie współpracujemy już tak ściśle, ale nadal pozostajemy w kontakcie. Okres naszej współpracy był bardzo intensywny, ale teraz sytuacja jest zupełnie inna. Teraz nie jest to już konieczne" - powiedział Robert.

Polak odniósł się również do współpracy z Alessandro Aluni Bravim.


"Alessandro jest bardziej jak prawnik. Wiele rzeczy się zdarzyło, ale on pomaga mi z legalnego punktu widzenia.

Kubica nie wyklucza jednak, że wróci do współpracy z Rosbergiem.

"To nie zależy tylko ode mnie. Wiele zależy od sytuacji. Teraz wsyzstko jest nowe, wróciłem do padoku i zobaczymy co przyniesie przyszłość" - dodał kierowca rezerwowy Williamsa.

Źródło: motorsport.com

Zapraszamy do Ligi!


Już teraz serdecznie zapraszamy do dołączenia do Ligi Bloga w Fantasy F1, uruchomionej na oficjalnej stronie serii! Już teraz możemy zapowiedzieć atrakcyjne nagrody dla najlepszych co typowanie oraz w klasyfikacji generalnej!

Nazwa ligi to "PowrotRoberta.pl". Do ligi można dołączyć, klikając TUTAJ i wpisując kod "e39a4c". Niebawem ukaże się pełny wpis, zapraszający do ligi.

Brak komentarzy: