Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

poniedziałek, 2 kwietnia 2018

Kubica: "Jestem gotowy do ścigania", Bruce: "Jego historia jest wyjątkowa"

Robert Kubica Williams F1 2018
"Przeszedłem wiele testów na torze i poza nim i jestem gotowy do ścigania" - deklaruje Robert Kubica w rozmowie z TVP Sport, przeprowadzonej w czwartek w Warszawie. Polak opowiadał również o pracy z kierowcami Williamsa. O tym, że Formuła 1 potrzebuje takich historii jak Kubicy przekonywał natomiast Keith Bruce, szef F1 Experiences.

"Jestem gotowy"


"Jestem mile zaskoczony sobą i bardzo mi się podoba to, jak wykonuję swoją rolę. Praca i podejście są ważne, a ja jestem profesjonalistą. [...] Sirotkin i Stroll mają małe doświadczenie, Formuła 1 jest bardzo skomplikowana. Przychodzą pytają, choć każdy robi swoje. Trochę więcej pracuję ze Strollem, ale nie jest to nic związanego ze mną tylko tak się dzieje, może dlatego też, że Stroll przeszedł już przez to i wie, na co się pisze" - powiedział Robert w wywiadzie dla TVP Sport.

Polak został rónież zapytany o dążenie do ostatecznego celu, którym jest powrót do Formuły 1.

"Pasja i cel napędzają mnie. Gdybym miał startować tydzień temu w Australii, byłem na to gotowy. Jestem gotowy, bo zanim zaproponowana została mi ta rola, przeszedłem wiele różnych testów - zarówno na torze, jak i poza torem i moja forma fizyczna jest lepsza niż dawniej" - dodał Kubica.

Cały wywiad obejrzycie TUTAJ.


Historia Kubicy wyjątkowa


W ciepłych słowach o Robercie Kubicy wypowiedział się Keith Bruce, szef F1 Experiences, z którym rozmawiał portal Business Insider.

[...] W Formule 1 najważniejsi są kierowcy. Owszem, liczy się także cała otoczka, najróżniejsze pomysły propagujące dyscyplinę wśród kibiców, ale na koniec, gdy przychodzi dzień wyścigowy, ważne jest tylko to, co dzieje się na torze. Kibice mają swoje ulubione zespoły, ulubionych kierowców, a Robert jest jednym z nich. [...] Historia Kubicy jest wyjątkowa, sport potrzebuje takich przykładów [...] macie olbrzymi, acz trochę niewykorzystany potencjał. Nie pracuję w Formule od dekady, tylko od kilkunastu miesięcy, ale zdążyłem już zauważyć, że kibice podążają przede wszystkim za lokalnymi zespołami lub kierowcami. Polska nie ma zespołu, ale teraz znów ma kierowcę, który na pewno zwielokrotni zainteresowanie" - powiedział Bruce.

Pełny wywiad z nim przeczytacie TUTAJ.Brak komentarzy: