Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

wtorek, 24 kwietnia 2018

Claire Williams: Za wcześnie by mówić o przyszłości Sirotkina

Claire Williams F1 Formuła 1, Sergey Sirotkin Lance Stroll
Szefowa Williams Martini Racing, Claire Williams uważa, że jest za wcześnie by rozmawiać o długoterminowej współpracy z Sergeyem Sirotkinem. Jeszcze 3 miesiące temu Williams był zachwycony rosyjskim kierowcą, a władze zespołu wielokrotnie podkreślały, że współpraca z Sergeyem jest "wieloletnia".


"Wolelibyśmy nie komentować kontraktowej sytuacji naszych kierowców. Ogólnie jednak, mamy takie samo podejście, jak każdy inny zespół. Jeżeli kierowcy wykonają swoją pracę, ich posada będzie bezpieczna. Teraz jest za wcześnie by cokolwiek powiedzieć. Zobaczmy, jak potoczy się sezon. Sergey jest debiutantem i potrzebuje czasu. Mówienie o jego przyszłości byłoby teraz zbyt pochopne. Ale powtórzę - jeżeli kierowca wykona swoją pracę, jego miejsce jest bezpieczne".

Po raz pierwszy władze Williamsa odniosły się również do sytuacji politycznej związanej z Rosją.


"Rosja jest zdecydowanie bardzo obiecującym rynkiem, ale jednocześnie przy obecnej sytuacji politycznej, nie jest łatwo prowadzić interesy z Rosją. To się jednak zmienia, a Williams w każdym przypadku przeprowadza własny audyt i jesteśmy otwarci na interesy z Rosją. Wierzymy, że obecność rosyjskiego kierowcy w naszym zespole pomoże w tym" - dodała Williams.

Przypomnijmy w tym momencie wypowiedź dyrektora zarządzającego Williamsa, Mike O`Driscolla z konferencji prasowej tuż po ogłoszeniu Sirotkina jako kierowcy Williamsa: "Nigdy nie zdradzamy szczegółów kontraktów z kierowcami, ale mogę Wam zdradzić, że to wieloletni kontrakt więc spodziewajcie się oglądania Sergeya w kombinezonie Williamsa w najbliższych latach. Mamy dużą pewność co do niego. Od pierwszych okrążeń, które wykonał w samochodzie, czuło się atmosferę w garazu z inżynierami i to, jak szybko zrobił wrażenie swoimi czasami, opiniami i precyzją".

Komentarz pozostawiamy Wam.

Brak komentarzy: