Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

czwartek, 1 marca 2018

Williams podsumowuje testy i chwali kierowców

Williams Paddy Lowe Rob Smedley Barcelona F1 test Kubica
Paddy Lowe jest zadowolony z liczby informacji, jaką udało się zebrać w tym tygodniu mimo zimowej aury w Barcelonie. Williams liczy na owocny drugi dzień testów, a jutro bolid tej ekipy znów pojawi się na torze, tym razem podczas dnia filmowego.

Podsumowanie testów


"To był bardzo trudny tydzień ze względu na pogodę, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, że zrobiliśmy maksimum w tych warunkach. Zebraliśmy ogormną porcję danych i wykonaliśmy wiele bezawaryjnych wyjazdów bez jakichkolwiek usterek. Mamy wstępny ogląd osiągów samochodu na okrążeniach, mimo że dopiero ostatnie popołudnie testów było rozsądne pod względem temperatur dla samochodu wyścigowego. Zespół wykonał ogromną pracę, biorąc pod uwagę to, że tydzień temu nie mieliśmy nawet raz odpalonego samochodu. Świetna praca Lance, Sergeya i Roberta sprawiła, że auto przejechało w tak trudnych warunkach bez jakiejkolwiek szkody. Nie możemy doczekać się powrotu w następnym tygodniu i mamy nadzieję na cieplejszą pogodę by testować w bardziej reprezentatywnych warunkach" - powiedział Paddy Lowe po zakończeniu dzisiejszych jazd.

Zadowolony z pierwszych kontaktów z samochodem był Sergey Sirotkin.

"To był całkiem dobry i produktywny tydzień. Oczywiście, nie był on idealny w niektórych aspektach, ale wierzę, że wycisnęliśmy maksimum z tej sytuacji. Miło było poczuć, jak nowe auto zachowuje się na torze w różnych warunkach. Nie mamy jeszcze pełnego obrazu samochodu, ale myślę, że mamy pewne silne punkty, które możemy uczynić jeszcze silniejszymi oraz poprawić słabsze obszary. W następnym tygodniu będzie lepsza pogoda i szansa na wykonanie tego będzie większa. Dziś zebraliśmy najwięcej danych, jak to było możliwe. Miałem pewne oczucia co do auta z całkiem sporą liczbą równych przejazdów po mokrym więc była to rozsądna porcja informacji o samochodzie i samym sobie" - powiedział Sergey Sirotkin.


"Mój dzień był całkiem dobry. Czułem się dobrze w samochodzie, a balans był dobry. Nie jest łatwo rozgrzać opony, zajmuje to trochę czasu, ale w trakcie roku nie powinno być tak zimno. Moje wstępne odczucia są takie, że samochód zachowuje się całkiem dobrze. Mamy wiele pracy do wykonania i wiele do zrozumienia. To nowe auto, nowy balans i wiele się zmieniło. Wykonałem trochę okrążeń tego popołudnia, a to zawsze pozytyw podczas pierwszego testu. W przyszłym tygodniu będzie jeszcze więcej pracy niż zakładaliśmy ze względu na warunki z tego tygodnia. To był ważny sezon zimowy dla wszystkich i oczekiwania są duże w tym roku. Na pewno chcemy zrobić krok naprzów. Wiemy, że konkurencja ze strony innych zespołów będzie zacięta, ale to powinno dać nam więcej motywacji by pokazać, na co nas stać" - dodał Lance Stroll.

Program testów na przyszły tydzień będzie zapewne podobny do tego z obecnego tygodnia. Na potwierdzenie musimy jednak jeszcze poczekać. Jutro Williams przejedzie na torze Circuit Barcelona - Catalunya dzień telewizyjny, jednak nie wiemy, kto zasiądze za kółkiem bolidu. Podczas poprzedniego dnia telewizyjnego, regulaminowe 100 km przysługujące zespołom pokonywał Robert Kubica.


Wyniki


Williams przejechał podczas czterech dni testów 276 okrążeń. Oto zestawienie na poszczególne ekipy:
Toro Rosso 323
Mercedes 310
Ferrari 297
Sauber 283
Williams 276
Renault 273
McLaren 260
Red Bull 206
Haas 187
Force India 166

Zbiorcze wyniki testów prezentują się tak:


Brak komentarzy: