Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

wtorek, 13 marca 2018

Testy z Manorem w tym tygodniu [Aktualizacja - Kubica dziś jeździł]

LMP1 Manor Ginetta WEC
Potwierdził się informacje, że Robert Kubica będzie w tym tygodniu testował auto LMP1 z ekipą Manora. Polak pojawi się ze kółkiem prawdopodobnie jutro lub w czwartek. Kubica mówi, że zanim podejmie ostateczną decyzję, musi przejechać kilka okrążeń samochodem, który podczas pierwszego testu miał problemy techniczne.

Poprzednie testy Roberta Kubicy autem Ginetta z silnikiem Mecachrome G60-LT-P1 ograniczyły się do zaledwie 2 okrążeń z powodu problemów z silnikiem. Teraz ekipa ponownie zaprosiła kierowcę rezerwowego Williamsa na testy, które rozpoczęły się dziś na torze Aragon w Hiszpanii.

Szef zespołu, Greame Lowdon, który w ubiegłym tygodniu rozmawiał z Kubicą w Motorhome Williamsa, mówi, ze chciałby sfinalizować skład ekipy w ciągu najbliższych tygodni. Potwierdzonymi zawodnikami są Oliver Rowland i Charlie Robertson.

"Idealny scenariusz jest taki, że wszystko będziemy mieli dogadane przed prologiem na początku kwietnia" - mówi Lowdon. Prolog WEC ma odbyć się tym razem na torze Paul Ricard.


Robert przyznawał niedawno, że jest otwarty na starty z Manorem, jednak jest świadomy, że to będzie bardzo duże wyzwanie.

"To będzie pracowity rok dla mnie. Z jednej strony jestem pewien, że chciałbym być zaangażowany w dobry projekt w LMP1, który dałby mi szansę na przejechanie wielu kilometrów. Muszę jednak przejechać tym autem i zobaczymy. Dopóki nie spędzę kilku okrążeń za kółkiem, nie mogę podjąć decyzji. Ale chodzi nie tylko o namyślenie się, ale to również kwestia czy starty wpasują się w mój napięty kalendarz F1. Jest kilka czynników, trzeba wszystko ułożyć, to nie tylko kwestia tak czy nie, to bardziej skomplikowane, jak zawsze" - powiedział Robert Kubica, który przyznawał, że zobowiązań w Williamsie będzie miał w tym roku więcej niż się spodziewał.

Niestety, pojawiają się również informacje, że główny sponsor zespołu, chiński CEFC China Energy ma problemy finansowe. Nie wiadomo, jak wpłynie to na projekt ekipy w WEC.

Na blogu przekażemy wszystko, co pojawi się z testów - polecamy uważniejsze śledzenie strony w najbliższych dniach!

Aktualizacja


Wczoraj w testach Ginetty brali udział Charlie Robertson i Oliver Rowland. Robert natomiast spotkał się w fabryce Williamsa z Robertem Lewickim - zwycięzcą konkursu Williamsa na zwiedzanie fabryki zespołu.
fot. Robert Lewicki

Aktualizacja


Robert jeździł dziś prototypem LMP1 Ginetty, wystawianym przez Manora w WEC.
fot. Oliver Rowland


Brak komentarzy: