Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

piątek, 9 marca 2018

Przedsezonowe testy w Barcelonie - dzień ostatni (Relacja live)

Robert Kubica Williams Martini Racing 2018 F1
Nie tak miał wyglądać ten dzień, jednak decyzją Williamsa Robert Kubica jednak nie pojedzie w piątkowej sesji porannej. Ostatnią szansę na poznanie samochodu przed weekendem wyścigowym w Melbourne otrzymają Sergey Sirotkin i Lance Stroll. Czy dziś dowiemy się więcej o formie ekip przed startem sezonu? Zapraszamy na relację live z ostatniego dnia przedsezonowych testów w Barcelonie.
Wyniki 

Oto wyniki wczorajszych jazd:

Daty


Przedsezonowe testy w Barcelonie to 8 dni jazd, podzielonych na dwie tury. Pierwsza rozpoczęła się 26 lutego i trwała do 1 marca (poniedziałek - czwartek), a druga zacznie się 6 marca i potrwa do 9 marca (wtorek - piątek). Jazdy będą odbywały się między godzinami 9 i 18 z godzinną przerwą obiadową między 13 i 14.

Relacja i TV


Ci, którzy nie wybierają się do Barcelony mogą oczywiście liczyć na relację na blogu ze wszystkich dni testowych, oczywiście z najbardziej rozbudowaną relacją podczas jazd Roberta Kubicy. Na torze będziemy mieć "swoich" ludzi i możecie liczyć na materiały od nich. Testy nie będą transmitowane przez żadną telewizję, nie będzie również oficjalnego live timingu. Będziemy jednak znać czasy kierowców, a w Barcelonie będzie ekipa Eleven Sports, która będzie przekazywała najważniejsze wieści z toru. Oto program telewizyjny z testów (może ulec zmianom):

Piątek, 9 marca:
godz. 18:00 - ELEVENF1 - Eleven Sports 2 (powtórka)
godz. 23:00 - ELEVENF1 - Eleven Sports 1

Pogoda

Dziś słonecznie i bez deszczu, choć temperatury nie będą bardzo wysokie.

Składy zespołów

W poniższej tabeli znajdziecie składy ekip na poszczególne dni testowe:
Zespół
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Mercedes Bottas/Hamilton Hamilton/Bottas

Ferrari Vettel Vettel ? ?
Red Bull
Verstappen
Ricciardo
Verstappen
Ricciardo
Force India
Perez
Ocon
Perez
Ocon
Williams
Sirotkin/Stroll
Stroll/Sirotkin
Kubica/Stroll
Kubica/Sirotkin
Renault Hulkenberg/Sainz Sainz/Hulkenberg Hulkenberg/Sainz Sainz/Hulkenberg
Toro Rosso
Gasly
Hartley
Gasly
Hartley
Haas
Magnussen
Grosjean
Magnussen
Grosejean
McLaren
Vandoorne
Alonso
Vandoorne
Alonso
Sauber Ericsson Leclerc Ericsson Leclerc

Miejsce


Położony pod Barceloną Circuit de Barcelona Catalunya to kultowy obiekt dla Formuły 1, od lat goszczący właśnie przedsezonowe testy Formuły 1. Jego otwarcie nastąpiło w 1991 roku. Położony jest około 30 kilometrów od centrum Barcelony. Jego dokładny adres to Mas La Moreneta, 08160 Montmelo, Apartat de Correus 27.

Sam tor liczy sobie 4655 metrów, jest torem prawym, mającym 9 zakrętów prawych oraz 7 zakrętów lewych. Jego rekordzistą jest Lewis Hamilton, który podczas ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii uzyskał 1:19.149. Trybuny toru mogą pomieścić aż 140 700 fanów, jednak aż takiej frekwencji podczas testów nie ma co się spodziewać.


Brak komentarzy: