Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Wyjazdy na F1 Nasza historia Współpraca/Reklama

czwartek, 1 marca 2018

Przedsezonowe testy w Barcelonie - dzień 4 (Relacja live)

Williams Robert Kubica Barcelona 2018 F1
Po niemal całkowicie bezproduktywnej środzie, zespoły Formuły 1 liczą na to, że ostatni dzień pierwszej tury przedsezonowych testów w Barcelonie, będzie dla nich bardziej owocny. Choć na tor nadal mają spadać krople deszczu, to znacznie wzrosnąć powinna temperatura powietrza. Roberta Kubicy nie zobaczymy dziś na torze, ale będzie on w garażu Williamsa, gdzie będzie przyglądał się jazdom Lance Strolla i Sergeya Sirotkina. Zapraszamy na relację z czwartkowych jazd.
Wyniki trzeciego dnia


Kierowcy najlepsze czasy uzyskiwali od południa. Williams przejechał najwięcej kółek z ekip - 100.

Daty


Przedsezonowe testy w Barcelonie to 8 dni jazd, podzielonych na dwie tury. Pierwsza rozpoczyna się 26 lutego i trwa do 1 marca (poniedziałek - czwartek), a druga 6 marca i trwa do 9 marca (wtorek - piątek). Jazdy będą odbywały się między godzinami 9 i 18 z godzinną przerwą obiadową między 13 i 14.

Relacja i TV


Ci, którzy nie wybierają się do Barcelony mogą oczywiście liczyć na relację na blogu ze wszystkich dni testowych, oczywiście z najbardziej rozbudowaną relacją podczas jazd Roberta Kubicy. Na torze będziemy mieć "swoich" ludzi i możecie liczyć na materiały od nich. Testy nie będą transmitowane przez żadną telewizję, nie będzie również oficjalnego live timingu. Będziemy jednak znać czasy kierowców, a w Barcelonie będzie ekipa Eleven Sports, która będzie przekazywała najważniejsze wieści z toru. Oto program telewizyjny z testów:

Czwartek, 1 marca:
godz. 20:00 - #ElevenF1 - Eleven Sports 2
godz. 23:00 - #ElevenF1 - Eleven Sports 1

Pogoda

Jeżeli te prognozy się potwierdzą, to nie można się spodziewać, aby kierowcy dziś dużo pojeździli.

Składy zespołów

W poniższej tabeli znajdziecie składy ekip na poszczególne dni testowe:
Zespół
Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czw.
Mercedes Bottas/Hamilton Hamilton/Bottas - Hamilton
Ferrari Raikkonen Vettel Raikkonen Vettel
Red Bull
Ricciardo
VER
Ricciardo
VER
Force India
Mazepin
Ocon
-
Perez
Williams
Stroll/Sirotkin
Sirotkin/Kubica
Stroll/Kubica
Stroll/Sirotkin
Renault Hulkenberg/Sainz Sainz/Hulkenberg Hulkenberg/Sainz Sainz/Hulkenberg
Toro Rosso
Hartley
Gasly
Hartley
Gasly
Haas
Grosjean
Magnussen
Grosejan
Magnussen
McLaren
Alonso
Vandoorne
Alonso
Vandorrne
Sauber Ericsson Leclerc Ericsson Leclerc

Miejsce


Położony pod Barceloną Circuit de Barcelona Catalunya to kultowy obiekt dla Formuły 1, od lat goszczący właśnie przedsezonowe testy Formuły 1. Jego otwarcie nastąpiło w 1991 roku. Położony jest około 30 kilometrów od centrum Barcelony. Jego dokładny adres to Mas La Moreneta, 08160 Montmelo, Apartat de Correus 27.

Sam tor liczy sobie 4655 metrów, jest torem prawym, mającym 9 zakrętów prawych oraz 7 zakrętów lewych. Jego rekordzistą jest Lewis Hamilton, który podczas ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii uzyskał 1:19.149. Trybuny toru mogą pomieścić aż 140 700 fanów, jednak aż takiej frekwencji podczas testów nie ma co się spodziewać.


Brak komentarzy: