Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 9 marca 2018

Kubica: Jestem przygotowany do wykorzystania okazji [Aktualizacja]

Robert Kubica Williams Martini Racing Barcelona test 2018 F1
Robert Kubica, choć nie jeździł dziś po torze w Montmelo pod Barceloną, to i tak był w centrum zainteresowania mediów. Polak udzielił kilku interesujących wypowiedzi dotyczących oddania miejsca Lance Strollowi, roli w Williamsie oraz programu w WEC.

"To nie ma znaczenia. To wyszło ode mnie. Powiedziałem, że to nie problem żebym odpuścił jeżeli kierowcy wyścigowi czują, że potrzebują więcej czasu za kierownicą bo to nie ja zdobywam punkty dla zespołu. Nie sądzę aby to było tak dziwne, ale chyba na takiej wygląda, bo ludzie nie są do tego przyzwyczajeni. To pokazuje, że podążamy w jednym kierunku, mamy wspólny cel i chcemy zmaksymalozować nasze szanse" - powiedział Robert Kubica o oddaniu miejsca Lance Strollowi.

Podczas spotkania z mediami padło również pytanie o program Roberta w WEC i testy z ekipą Manora, które miały miejsce kilkanaście dni temu. Dziś Robert rozmawiał w motorhome Williamsa z Greame Lowdonem z Manor Motorsport.

"Byłem tam trzy dni i nie pojechałem by się przyglądać, ale ostatecznie nie jeździłem. Prawdopodobnie spróbujemy jeszcze raz w najbliższych tygodniach i wówczas zdecydujemy co będziemy robić" - powiedział Robert, zapytany o swoje poprzednie jazdy Ginettą wystawianą przez Manor Motorsport.


Polak przyznaje, że chciałby się ścigać, nawet mimo napiętego harmonogramu w Williamsie.

"Chciałbym być zaangażowany w dobry projekt w LMP1, ale muszę być pewien, że nie przeszkadza to moim zobowiązaniom w Williamsie" - dodał Robert, podkreślając, że musi maksymalnie angażować się w pracę w Williamsie, by pokazać, że jest gotowy wrócić jako kierowca wyścigowy do Formuły 1.

"Kiedy już zobowiązałem się do pracy w tym roku, muszę poświęcać się temu najbardziej jak to możliwe. O cokolwiek zostanę poproszony przez zespół, muszę to wykonać, gdyż jest to część pracy, do której się zobowiązałem. Skoro się na to zdecydowałem, to oznacza, że jestem zadowolony i myślę, że jestem przygotowany by wykorzystać tę okazję by zbliżyć się do końca. I jeżeli dostanę szansę jazdy lub zbliżę się jeszcze bardziej do fotela wyścigowego, będę pewny, że jestem bardziej przygotowany do tego niż byłem kilka miesięcy temu".

Źródło: racefans.net

Aktualizacja


Poniżej obejrzycie rozmowę Eleven Sports z Robertem Kubicą:


Brak komentarzy: