Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 23 lutego 2018

Rowland "młodym kierowcą" Williamsa, dostanie jazdy

Oliver Rowland Williams young driver 2018
Zaskakujące, jak mocno splatają się w ostatnich miesiącach losy Roberta Kubicy, Sergeya Sirotkina i Olivera Rowlanda. Po tym jak Polak razem z tym ostatnim testował auto LMP1, teraz Williams ogłosił, że Rowland zostanie "młodym kierowcą" ekipy. To wymóg związany z testami dla "młodych kierowców".

"Oliver będzie asystował zespołowi przy pracy w symulatorze w fabryce oraz wystąpi w nowym bolidzie zespołu podczas testów dla młodych kierowców.

Rowland to trzeci zawodnik ubiegłorocznej Formuły 2, a w tym sezonie będzie jeździł w zespole Manora w WEC w klasie LMP1.

"Cieszę się, że zapewniliśmy sobie usługi Olivera, który jest utalentowanym młodym kierowcą. Jeździł na wielu torach Formuły 1, a jego doświadczenie i wiedza dopełnią pracę inżynieryjną zespołu. To kolejne wzmocnienie ekipy" - powiedziała Claire Williams.


"Jestem dumny z dołączenia do Williams Martini Racing jako oficjalny młody kierowca. To fantastyczna okazja dla mnie i będę pracował najciężej jak umiem by pomóc ekipie rozwijać samochód w tym sezonie. Williams to brytyjski zespół z fantastycznym dziedzictwem i historią i zasłużył sobie na miano jednego z najbardziej szanowanych w sporcie. Zawsze było moją ambicją dostać rolę w Formule 1 i jestem podekscytowany, że stanie się to z Williamsem. Zawsze dawali młodym kierowcom szanse na rozwój i teraz moja kolej by wywrzeć dobre wrażenie moim rozwojem. mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy w symulatorze i testowi, zaimponuję zespołowi. To będzie ekscytujące wyzwanie i chcę pomóc Williamsowi zmniejszyć różnicę do czołówki w 2018 roku" - powiedział natomiast Rowland.

Rowland dotychczas był kierowcą rozwojowym Renault. Jest on o 6 lat starszy od Lance Strolla i 3 lata starszy od Sergeya Sirotkina.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami, w testach młodych kierowców muszą wystąpić zawodnicy, którzy nie mają doświadczenia w Formule 1 w ostatnich latach i być może stoi za zatrudnieniem Rowlanda w Williamsie.


Brak komentarzy: