Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 12 stycznia 2018

"Trzeba spojrzeć na sektory, w niektórych był bardzo szybki" [Aktualizacja 2]

Według Mario Isoli, szefa motorsportu w Pirelli, Robert Kubica nie dostał sprawiedliwej szansy podczas testów z Williamsem i zasługuje na kolejne okazje do jazdy nowym autem F1 by pokazać swój pełny potencjał.

"Wierzę, że podczas testów w Abu Zabi Kubica wykonał dobrą pracę i pokazał to podczas pierwszego dnia, kiedy pokonał prawie dwukrotny dystans wyścigu. Drugiego dnia popołudniu bardziej skupiał się na szybkich przejazdach, ale nie jest to łatwe dla kierowcy, który nie jeździł nowym samochodem Formuły 1 przez długi czas by wrócić na tor i być od razu szybszym od innych" - przyznaje Isola.

Co więcej, uważa on, że oczekiwania wobec Kubicy były za wysokie, ale według niego nie można mówić, że Kubica źle się spisał czy nie był w stanie zrozumieć opon.

"Oczywiście aby w pełni zrozumieć opony i być w stanie wyciągnąć z nich wszystko co najlepsze, potrzeba jest trochę więcej czasu niż trzy czy cztery godziny jednego popołudnia" - dodaje Isola, podkreślając raz jeszcze, że zmiany, jakie nastąpiły w bolidach od 2011 roku są ogromne.

"Są znacznie szybsze, czas był ograniczony, a na torze był ruch. Do tego dochodzi ogromna presja by być jak najszybszym. W takich sytuacjach zdarza się, że nie wszystko idzie w dobrym kierunku" - mówi szef motorsportu w Pirelli.Isola przyznał, że zna dane, jakimi dysponował Williams po teście i widzi wystarczający potencjał dla powrotu Roberta Kubicy do F1. Polak potrzebowałby jednak więcej czasu w obecnym samochodzie.

"Należy sprawdzić sektory, ponieważ na niektórych okrążeniach był bardzo szybki w niektórych sektorach i może nie był w stanie pokazać tego na całym okrążeniu. Jestem pewien, że gbyby dostał nieco więcej czasu, mógłby wrócić do dawnej formy. Zasługuje na szansę pokazania, co jest w stanie zrobić. Wiem, że włożył wiele trudu i pracy w swoje przygotowania fizyczne by być gotowym do jazdy samochodem. Jest znacznie szczuplejszy, schudł by jeździć i pokazał, że może jechać na dystansie wyścigowym. Szybkość nie jest czymś, o czym musimy teraz z nim dyskutować, bo w przeszłości, że ją ma. Potrzebuje mniejszej presji i szansy pokazania swojego potencjału" - zaznacza Isola.

Na koniec dodaje on jeszcze jedno zdanie: "Nie mówię, że inni kierowcy nie zasługują na miejsce. Mówię tylko o Robercie i jego potencjale. Szkoda, bo to byłaby bardzo dobra historia mieć go znów w F1".

Źródło: crash.net

Aktualizacja


Francuskie L`equipe informuje, że Robertowi Kubicy zostanie zaproponowana rola kierowcy testowego Williamsa w przyszłym sezonie z opcją jazdy w kilku piątkowych treningach.

Aktualizacja #2


Williams nie komentuje plotek L`Equipe dotyczących roli kierowcy testowego w Williamsie.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: