Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 7 stycznia 2018

TOP-10 Kubicy w 2017 roku - Memy, zdjęcia i filmy

Czas już na ostatni wpis podsumowujący miniony rok w wykonaniu Roberta Kubicy. Tym razem - dla rozluźnienia gęstniejącej ostatnio atmosfery - przedstawiamy Wam zestawienie 10 memów, zdjęć i filmów z ostatnich 12 miesięcy. Przyświecała nam zasada, by były to inne materiały, niż te, które pojawiały się w poprzednich wpisach.

Memy


Było z czego dokonywać wyboru! Jako że wokół Roberta Kubicy działo się wiele, był również powód do żartów. Przedstawiamy najciekawsze memy, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
Zdjęcia


Robert Kubica i Sebastien Ogier. Spotkanie dwóch wielkich niewiadomych sezonu 2017 przed Rajdem Monte Carlo. Robert nie ma opcji w rajdach, nie ma wielu opcji (co przyzna podczas tego rajdu) w wyścigach. Nie wiadomo, czy uda mu się wrócić do świata wyścigów. Ogier przeszedł właśnie z najbardziej profesjonalnego zespołu w WRC, dominującego w stawce, do M-Sportu, prywatnej ekipy, regularnie pokonywanej w roku 2016. 11 miesięcy później panowie spotkają się ponownie. Kubica - mający za sobą testy aktualnym bolidem Formuły 1 dwóch zespołów, będący blisko podpisania kontraktu z Renault i jeszcze bliżej umowy z Williamsem - wręczy Ogierowi nagrodę Autosport Awards dla najlepszego kierowcy rajdowego świata, po tym jak Francuz wywalczy dla siebie i zespołu tytuły Mistrzów Świata WRC.
fot. Roman Wittemeier

1 kwietnia, garaż byKolles, Monza Prologue serii WEC. Robert Kubica i Pastor Maldonado. Zwycięzcy wyścigu Formuły 1 rozmawiają, przyglądając się pracom nad autem, które ostatecznie pokona tylko 2 okrążenia podczas dwóch dni testowych. Maldonado to ostatni zwycięzca wyścigu Formuły 1 dla Williamsa. 130 wyścigów bez zwycięstwa ekipy z Grove później, była ona blisko podpisania umowy z kierowcą, który mógł przerwać posuchę.

12 czerwa. Robert Kubica po pierwszym teście z Renault, otwierającym mu drogę do powrotu do Formuły 1. "To musi być szybki dzień, gdy jeździ się z takimi dwoma gościami" - napisał Filippo Pozzato, włoski kolarz, zwycięzca etapów na Tour de France czy Giro di Italia. Tło zdjęcia okaże się prorocze.

To jedyne zdjęcie, które pojawiło się już wcześniej w naszym podsumowaniu. Robert Kubica, Kevin Ceccon i Nico Rosberg. Trwają rozmowy dotyczące wsparcia powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1 przez aktualnego mistrza świata. Zakończą się one sukcesem. Mieszkający w Monte Carlo Niemiec fińskiego pochodzenia okaże się niezwykle istotnym ogniwem w nawiązaniu współpracy Kubicy z Williamsem.
fot. Motorsport Italia

Powrót do biura. Robert Kubica przed swoim testem aktualnym bolidem Formuły 1 na Węgrzech. Tradycyjny track walk, za którym kierowca z pewnością tęsknił.
fot. esuka official

Robert Kubica i Tobia Cavallini - dwaj przyjaciele z rajdów. Polak mocno pomaga Włochowi, również w ustawianiu samochodu. Rady Kubicy okażą się kluczowe w zwycięstwie Cavalliniego w Memorial Bettega. Innym znajomym Robert często pomaga w ustawianiu aut - nawet przez telefon.

Monza, Grand Prix Włoch. Robert Kubica po raz pierwszy od Grand Prix Abu Zabi 2010 w padoku Formuły 1 podczas weekendu wyścigowego. Spotyka się tam z kierowcami, dziennikarzami, ale również swoim byłym menadżerem, Daniele Morellim, który miał bardzo trudny rok 2011...

... Morelli pośredniczył m.in. w podpisaniu wstępnego kontraktu Kubicy z Ferrari na starty w 2012 roku. Polak podczas tej samej wizyty na Monzy spotkał się z tym, który mógłby nadal być jego szefem - Maurizio Arrivabene.
fot. Michał Kwiatkowski

Robert Kubica i Michał Kwiatkowski. Dla tego pierwszego był to mocno... rowerowy rok. Przejechał ponad 14 tysięcy kilometrów, trenując z wielkimi gwiazdami włoskiego (i nie tylko) kolerstwa. "Świetnie czuje się podczas dynamicznych zjazdów. Widać, że po prostu uwielbia prędkość, co nie powinno dziwić (śmiech)" - mówi Kwiatkowski dla SportoweFakty.pl.
fot. Ashleigh Hartwell

Robert Kubica i Billy Monger. Młody zawodnik brytyjskiej Formuły 3 stracił obie nogi w bardzo nieszczęśliwym wypadku na torze Donnington Park. Teraz spotyka się z Robertem Kubicą, zawodnikiem, który również stracił zdrowie realizując swoją pasję. Obaj byli gośćmi gali Autosport Awards.Filmy


Robert Kubica w rozmowie z mechanikami podczas testów w Abu Zabi. Pasja i radość z jaka opowiada po pierwszym dniu testów są niesamowite.

Bardzo ciekawe ujęcia z wizyty Roberta Kubicy w fabryce Olimp Sport Nutrition. Wyluzowany Kubica w sesji zdjęciowej.

Jeszcze bardziej wyluzowany Robert z Matteo Bobbim podczas przejażdżki samochodem.

6 tysięcy zdjęć kibiców Roberta Kubicy na fladze stworzonej przez kibiców. Ekipa Sektorówki wybrała się do Abu Zabi by dopingować Roberta podczas jego testów w aktualnym bolidzie Williamsa.

Pierwsze testy Roberta Kubicy z Williamsem. Tor Silverstone. Polskich kibiców nic nie zatrzyma.

110 kilometrów jazdy za nim, a humor dopisuje. To był rowerowy rok Kubicy.

Robert Kubica dziękuje swoim kibicom za doping podczas testów z Renault na torze Hungaroring. Piękny moment.

Jak powinno jeździć się w amatorskim symulatorze rajdowym? Pokazuje to Robert Kubica.

Pierwszy film z jazd Roberta Kubicy single-seaterem od testów w 2011 roku, 31 maja. Kilka dni później Polak zaliczy świetny test z Renault w bolidzie z 2012 roku.

Pierwsze ujęcie Roberta Kubicy w aktualnym bolidzie Formuły 1.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: