Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 2 stycznia 2018

Sirotkin: Zapowiada się pozytywny i obiecujący rok

Według nieoficjalnych informacji, jego angaż w Williamsie jest już przesądzony. My nadal czekamy jednak na ogłoszenie Williamsa, a sam zainteresowany z optymizmem patrzy na sezon 2018 i dziękuje tym, którzy umożliwili mu rozwój w minionym roku. Przeczytajcie wywiad portalu f1news.ru z Sergeyem Sirotkinem.

"Okazało się, że ten sezon był nieco dziwny, mówiłem o tym nie raz w trakcie roku. Głównym plusem jest to, że mimo że miałem bardzo małą szansę pokazania się, wykorzystałem ją tak efektywnie, jak się tylko dało i wycisnąłem prawie wszystko co możliwe z punktu widzenia szybkości i doświadczenia. Jeżeli chodzi o negatywne momenty, to po pierwsze należy wymienić brak pracy za kółkiem. Nauczyłem się również czegoś ważnego: przede wszystkim trzeba kochać to, co się robi. Zawsze wiedziałem, że naprawdę kocham ściganie się, pracę za kierownicą i dlatego to robię, ale zdałem sobie sprawę, że jeszcze nigdy nie kochałem tego bardziej. Zawsze, gdy siadam za kierownicą, mam wielką żądzę całym swoim sercem. Myślę, że to wpłynęło zarówno na rezultaty, jak i moje odczucia w tym roku" - podsumował rok Sergey Sirotkin.

Rosjanin przyznał również, że były gorsze momenty w tym roku, a głównym była sytuacja w Renault, gdy po wykonaniu dużej pracy "zespół poszedł w innym kierunku".

"Biorąc jednak pod uwagę wrażenia towarzyszące mi, gdy odchodziłem, gdy walczyłem o najmniejszy detal, najmniejszy aspekt mojej pracy, to ostatecznie pomogło mi to. Sezon zmienił się w bardzo nietypowy, ale to również było dla mnie korzystne. Zrobiliśmy bardzo, bardzo dużo w tym roku. Ogromną, praktycznie bezcenną rolę odegrał tu program SMP Racing, którego szefem jest Borys Rotenberg, który zawsze wspierał mnie, innych kierowców i fanów. To bardzo, bardzo ważne" - podkreśla Sirotkin, wskazując na finansowy aspekt swojej kariery.Sergey został również zapytany, w jakim nastroju będzie świętował nowy rok.

"W bardzo, bardzo dobrym! Za nami trudny rok i w najbliższej przyszłości nie spodziewam się nawet chwili odpoczynku, ale niezależnie od tego, jak zmęczony jestem, będę kontynuował pracę i treningi podczas przerwy. Nastrój jest pracowity, a co najważniejsze, ten rok zapowiada się na bardzo pozytywny i obiecujący" - stwierdza Rosjanin.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: