Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

wtorek, 16 stycznia 2018

Robert Kubica wraca do Formuły 1 jako kierowca rezerwowy i rozwojowy!!! [Aktualizacja 7 - dłuższa wypowiedź Kubicy]

Robert Kubica będzie kierowcą rezerwowym i rozwojowym Williamsa w 2018 roku! Zespół potwierdził to właśnie w bardzo miłych słowach wypowiadając się o Polaku.

"Bardzo cieszę się, że dołączam do zespołu Williamsa jako oficjalny kierowca rezerwowy i rozwojowy w tym sezonie. Czuję, że jestem w najlepszej formie w swoim życiu, ale musiałem włożyć wiele pracy w to, by znaleźć się tu, gdzie teraz jestem. Dziękuję Williamsowi za szanse dane mi dotychczas i za wiarę we mnie. Podobał mi się powrót do padoku Formuły 1 kilka miesięcy temu i teraz będę pracował z zespołem technicznym Williamsa zarówno w fabryce, jak i na torze aby pomóc im w rozwoju FW41 i sprawieniu dużej różnicy w 2018 roku. Jeźdżąc FW36 i FW40 chcę zobaczyć, jak będzie sprawować się FW1 na torze. Będziemy pracować z zespołem żeby zmaksymalizować formę samochodu. Moim głównym celem pozostaje ściganie się w Formule 1 i to ważny krok w tym kierunku. Nie mogę doczekać się początku. Chciałbym podziękować wszystkim wspierającym mnie fanom, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Polscy kibice podążają za mną wszędzie i wspaniale jest widzieć jak wielkie mam od nich wsparcie." - powiedział Kubica.

Polak ma jeździć zarówno w przedsezonowych testach, jak i otrzymać niektóre piątkowe treningi. Będzie uczestniczył również niemal we wszystkich weekendach wyścigowych.

"Jestem zachwycona, że mogę ogłosić, iż Robert dołączy do Williamsa jako kierowca rezerwowy i rozwojowy w sezonie 2018. Byliśmy pod wrażeniem tego, co osiągnął i dał pokaz swojej siły, charakteru i poświęcenia wracając do Formuły 1. Jesteśmy podekscytowani, że będziemy kontynuować naszą relację z Robertem i nie możemy doczekać się pracy z nim w nadchodzącym sezonie" - stwierdziła Claire Williams."Wszyscy wiemy, że Robert jest legendą. Miał bardzo udaną karierę przed swoim wypadkiem. Po pierwsze i najważniejsze, chcę pogratulować Robertowi tego, co osiągnął dotychczas. Przezwyciężenie ograniczeń, powrót do formy i jazda samochodem Formuły 1 ponownie to ogromne dokonania, które tylko nieliczni uważali za możliwe. Doceniamy duży techniczny wkład Roberta dla zespołu na torze i w symulatorze i teraz będzie to możliwe podczas każdego wyścigu. Jest kierowcą, którego doceniałem przez wiele lat i cieszę się, że będę z nim współpracował w 2018 roku" - dodał Paddy Lowe.

Aktualizacja


Choć nie jest to to, na co wszyscy liczyliśmy, to jednak musimy się cieszyć, bo jest to ogromny wyczyn Roberta Kubicy. Można powiedzieć, że wrócił w oficjalnej roli do Formuły 1, a to wielu uznało już za niemożliwe.

Tylko on mógł tego dokonać, tylko Robert Kubica był w stanie swoją determinacją przezwyciężyć tak ogromne przeciwności i nie ustać w dążeniu do powrotu. To dla nas bardzo dobry dzień!

Cel, jaki ma Robert określił jasno w swojej wypowiedzi, my musimy go w tym wspierać!

Aktualizacja 2 - pierwsze reakcje

Mercedes próbuje rehabilitować się za swoje ostatnie heheczki:

Nathanie Pinkham ze Sky Sport pisze: "Jeżeli kiedykolwiek była historia o wytrwałości i determinacji, to właśnie jest ta. Nawet mimo że jego rola w zespole może wydawać się ograniczona, to nadal sportowy powrót o niesamowitym i epickim wymiarze. Brawo Kubica i WIlliams Racing".

O Robercie pisze też oficjalny profil F1.

Aktualizacja 3


"Jest to dla Roberta okazja do pokonania wielu kilometrów. To bardzo ważny kontrakt dla niego i krok we właściwym kierunku. Może mu on dać w 2019 roku posadę pierwszego kierowcy w F1" - mówi Nico Rosberg o roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego dla Roberta Kubicy.

Jak informuje Auto Motor und Sport, Robert będzie opłacany za swoje obowiązki i nie potrzebował pieniędzy sponsorów by uzyskać tę posadę. Pojawią się one dopiero wtedy, gdy Kubica dostanie rolę pierwszego kierowcy.

Aktualizacja 4


Lotos gratuluje, a osoba z komunikacji Grupy Lotos ciekawie odpowiada ;)

Aktualizacja 5


Claire Williams tłumaczy wybór Sergeya Sirotkina. Według niej, decydujący był test w Abu Zabi.


Aktualizacja 6


Kontrakt Sergeya Sirotkina podpisany został na 1 rok. Poniżej wypowiedź Rosjanina na temat oczekiwań na sezon 2018:


Aktualizacja 7


"Czasy się zmieniają w Formule 1 więc jest więcej pracy w symulatorze więc będę pracował próbując poprawić samochód i pomóc zespołowi w symulatorze. Będę miał również swój czas na torze by dać lepszy feedback. Otrzymanie szansy na jazdę w Formule 1 i zobaczenie, że nadal jestem w stanie to robić było jednym z najlepszych momentów mojego życia. Będę miał trochę czasu za kierownicą i czekam na to, ale chcę również pomóc w symulatorze by był on jak najbliższy rzeczywistości. Mogę jednak nadal mieć osobistą satysfakcję i osobiste cele w tym roku" - mówi Robert w opublikowanym przed chwilą wideo przez Williamsa.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: