Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

niedziela, 21 stycznia 2018

Lowe: Kubica nadal może walczyć o miejsce w 2019 roku [Aktualizacja 3]

Również w Rosji temat Roberta Kubicy w Williamsie budzi spore zainteresowanie, a dziennikarze zastanawiają się, czy może on włączyć się do walki o pierwszy fotel w Williamsie w 2019 roku. Paddy Lowe wprost potwierdza, że jego ekipa nadal będzie badała możliwości Roberta, również pod kątem następnego sezonu Formuły 1.


"Musieliśmy dać Robertowi Kubicy więcej czasu za kółkiem. W jego przypadku sytuaca była szczególna. Konieczna była ocena jego możliwości prowadzenia bolidu Formuły 1 po wypadku, jakiego doznał w 2011 roku. Dlatego zorganizowaliśmy poważny program testowy, podczas którego powiedziałbym, że obie strony poznawały możliwości drugiej. Będziemy kontynuować ten proces nauki. Robert został naszym kierowcą rezerwowym i będzie uczestniczył w niektórych testach. Zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi" - stwierdził Paddy Lowe w rozmowie z Evganiyem Kustovem.

Dziennikarz zadał mu wprost pytanie, czy Robert Kubica może stać się kandydatem do walki o miejsce w Williamsie w 2019 roku, Lowe odpowiedział: "Tak, może".


W piątek w Moskwie oprócz Paddy Lowe wypowiadali się również szef zarządzający Williamsa, Mike O'Driscoll, Dyrektor SMP Racing, Dmitry Samorukov oraz sam Sergey Sirotkin. Było dużo pochwał Rosjanina, ale nie zabrakło również fragmentów dotyczących Roberta Kubicy. Najważniejsze wypowiedzi z konferencji znajdziecie TUTAJ.

Liuzzi o Kubicy


Portal ilsussidario opublikował wczoraj ciekawą rozmowę z Vitantonio Liuzzim, włoskim kierowcą, który miał okazję ścigać się z Robertem Kubicą w Formule 1.

"To dobrze, że wrócił, biorąc pod uwagę jego wartość jako kierowcy, to znakomity kierowca. Mogę tylko się cieszyć z jego jazdy dla Williamsa. Jest w stanie robić wielkie rzeczy w Formule 1. Będzie w stanie dawać użyteczne rady dotyczące rozwoju samochodu i strategii wyścigów. Jego doświadczenie będzie pożyteczne dla rozwoju Sirotkina i Strolla. Kubica zawsze jest ważnym graczem i pozostaje w sercach kibiców" - mówi Liuzzi, który przyznaje, że wolałby aby Williams wybrał Kubicę zamiast Sirotkina, ale "niestety zdecydowały pieniądze".

Aktualizacja


Renault gratulowało dziś Sergeyowi Sirotkinowi i Robertowi Kubicy na Twitterze posad w Williamsie. Nie taka mała była ta ich rola w powrocie Roberta. Fajne zdanie na koniec: "Nie możemy doczekać się spotykania go podczas wyścigów w tym roku".


Aktualizacja 2


"Jego praca pomoże inżynierom i pierwszym kierowcom rozwijać samochód szybciej i bardziej wydajnie. Najprawdopodobniej zobaczymy go za kierownicą podczas piątkowych treningów" - powiedział Paddy Lowe o Robercie Kubicy w wywiadzie dla rosyjskiego Autorsportu. Szef techniczny chwalił w nim Sergeya Sirotkina i zapewniał, że zdobędzie on punkty w pierwszym wyścigu sezonu.

Aktualizacja 3


Felipe Massa mówi, że widział nowy samochód Williamsa, który wygląda agresywnie. Paddy Lowe przyznaje jednak, że są pewne opóźnienia. Więcej przeczytacie TUTAJ.Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: