Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 11 stycznia 2018

Isola: Dajcie Kubicy więcej czasu

fot. racer.com
Szef Pirelli Motorsport, Mario Isola mówi, że według niego Robert Kubica nadal jest bardzo szybkim kierowcą, ale potrzebuje czasu by zaznajomić się z nowymi bolidami i oponami i jeżeli dostanie go, to wtedy pokaże swój pełny potencjał. 

Przypomnijmy, że ostatnio pojawiły się doniesienia, jakoby Robert Kubica miał problemy z nowymi oponami Pirelli i dlatego nie był tak szybki jak powinien podczas testów z Williamsem w Abu Zabi. Mario Isola uważa jednak, że żaden kierowca nie byłby w stanie być od razu szybszy od zawodników na co dzień jeżdżących tymi bolidami na tych oponach.

"Wierzę, że Robert jest profesjonalnym kierowcą z ogromnym doświadczeniem, nawet jeżeli nie jechał bolidem Formuły 1 przed długi czas. Ma jednak czucie. Oczywiście pytałem go o jakieś opinie dotyczące opon i miał on precyzyjne pomysły na temat formy, degradacji i jazdy. To jasne, że jeżeli weźmie się kierowcę, który nie jechał samochodem Formuły 1 sześć czy siedem lat to prowadzi zupełnie inaczej niż wtedy, gdy odchodził z powodu zmian siły docisku, opon i tak dalej. Jeździł na naszych oponach w 2011 roku w testach przedsezonowych w Walencji więc nie można mówić, że nigdy nie jeździł na nich, ale adaptował się bardzo szybko.  Nie można jednak udawać, że jakikolwiek kierowca w tej sytuacji wskoczy do samochodu i będzie szybszy od kierowcy, który był zaangażowany w testy czy wiele wyścigów. Dajcie mu czas do zaadaptowania się i pokazania nam swojego pełnego potencjału. Wierzę, że nadal jest bardzo szybkim kierowcą" - powiedział Isola w wywiadzie dla magazynu Racer.Znajomy Roberta przyznaje, że w swoich ocenach Kubica zawsze jest bardzo szczery i nigdy nie wciska kitu.

"Lubię to lub nie lubię tego z tego i tego powodu - tak nam mówi i jest to perfekcyjny komentarz dla nas. Chcemy wiedzieć, co jest nie tak, aby wiedzieć, nad czym pracować" - dodaje.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: