Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 9 stycznia 2018

Chinchero: Sirotkin w Williamsie z opcją na 2019 rok [Aktualizacja środa #2]

W przyszłym tygodniu ma nastąpić potwierdzenie Sergeya Sirotkina jako drugiego kierowcy zespołu Williams w sezonie 2018. Taką informację przekazuje włoski dziennikarz serwisu motorsport.com, Roberto Chinchero. Przyjaciel Roberta Kubicy pisze również, że Rosjanin podpisał kontrakt z opcją przedłużenia na 2019 rok.

"Rosyjski kierowca dzięki wsparciu SMP, przekonał do siebie zespół z Grove i dostanie szansę jazdy obok Strolla w przyszłym sezonie, a jego kontrkandydaci - Kvyat i Kubica polegli. Jeżeli nie będzie żadnych opóźnień - co nie jest niemożliwe w tej kwestii - w przyszłym tygodniu Williams ogłosi nazwisko kierowcy, który dołączy w 2018 roku" - pisze Chinchero.

Chinchero zaznacza, że oficjalne ogłoszenie nawiązania współpracy z Rosjaninem było oczekiwane jeszcze przed świętami, jednak umowa ze sponsorami Sirotkina wymagała dopracowania. Zgodnie z jego słowami, podobne warunki finansowe proponował Danil Kvyat, który w ostatniej chwili stał się mocnym kandydatem, jednak ostateczny wybór padł na Sirotkina.



Pomagamy


Przy okazji nowego wpisu, chciałbym zaprosić Was do licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wystawiamy na niej podpisaną przez Roberta Kubicę książkę "Robert Kubica - kariera sportowa", przekazaną przez Marcina Marcinkowskiego. Licytację znajdziecie TUTAJ.

Aktualizacja


Portal livegp.it napisał, że Robert Kubica potwierdził w rozmowie z ich źródłem, że nie będzie w przyszłym roku kierowcą Williamsa.

Aktualizacja środa


Portal The Drive skontaktował się z rzecznikiem Williamsa, który powiedział: "Media spekulują na wszystkie sposoby, pisząc o "przyszłym tygodniu" już od listopada. Tak jak poprzednio, do oficjalnego ogłoszenia nie mamy żadnego komentarza".

Aktualizacja środa #2


Danil Kvyat został kierowcą rozwojowym Ferrari. Przypomnijmy, że według ostatnich doniesień mediów był on drugim kandydatem do miejsca w Williamsie, po Sergeyu Sirotkinie. Prawdopodobnie oznacza to bowiem brak oczywistych kandydatów na kierowcę rezerwowego w Williamsie.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: