Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

poniedziałek, 4 grudnia 2017

Kubica na gali Autosport Awards - piękne słowa ze sceny [Aktualizacja - Rzeczniczka Williamsa o wizycie Kubicy]

fot. motorsport.tv
To był bardzo przyjemny wieczór z galą Autosport Awards, w której - dość niespodziewanie - wziął aktywny udział Robert Kubica. Polak wręczał nagrodę dla najlepszego kierowcy rajdowego świata, a ze sceny popłynęło wiele pięknych słów. Były również ciekawe i wzruszające spotkania. Wspominamy dziś również o najnowszych wypowiedziach niemieckich mistrzów świata - Sebastiana Vettela i Nico Rosberga.

Gala Autosportu


Robert zjawił się na gali galowo ubrany i można było się spodziewać, że Polak, który wcześniej nie uczestniczył w tej gali, będzie miał na niej dodatkową rolę, szczególnie, że został z nim przeprowadzony krótki wywiad przed galą:

"Kiedy jeździłem, byłem tu zapraszany, ale z różnych względów nie mogłem być. Teraz chcę się cieszyć tym wieczorem, liczę że będzie miła atmosfera. Jest tu wiele osób z najwyższych szczebli motorsportu, ja nadal mam pasję do całego motorsportu, nie tylko do F1, dlatego cieszę się, że mogę tu być" - powiedział Robert Kubica w wywiadzie dla motorsport.tv
Robert przy jednym stoliku siedział m.in. z George Russelem czy Karunem Chandhokiem.
Jeszcze wcześniej było wiele spotkań, m.in. z młodym brytyjskim kierowcą Billy Mongerem, który w wypadku serii F4 stracił w tym roku obie nogi.
fot. Ashleigh Hartwell
Już podczas trwania gali, Robert siedział blisko sceny.

Gdy nadszedł czas na wręczenie nagrody dla najlepszego kierowcy rajdowego świata, na scenę poproszony został właśnie Robert Kubica, który miał ogłosić zwycięzcę. Wcześniej David Coulthard przeprowadził z Polakiem krótki wywiad.

"Ten rok był wspaniały dla mnie. Nie miałem okazji jechać w wyścigu, ale i tak osiągnąłem bardzo wiele. Moja kariera została zakłócona, ale udaje mi się adaptować do nowych warunków" - powiedział Robert na scenie, opowiadając m.in. o swoich ograniczeniach i porównaniu rajdów do wyścigów.Następnie Robert ogłosił, że zwycięzcą kategorii został Sebastien Ogier. Laureat wyraził nadzieję, że Roberta szybko zobaczymy w F1.
Poniżej zobaczycie pełny występ Roberta Kubicy na scenie podczas gali:


Rosberg zachwycony


Przy okazji nowego wpisu wypada wspomnieć o miłej wypowiedzi Nico Rosberga, udzielonej wczoraj.

Czuję się teraz podobnie do tego, jak czułem się jako kierowca. To przyjemne. Uczucia, jakie ma się po wygraniu wyścigu czy zdobyciu tytułu są bardzo intensywne i nie da się ich znaleźć w codziennym życiu. Ale pomaganie kierowcy w jego powrocie do Formuły 1 by stał się częścią zespołu, to zastępuje" - powiedział Nico Rosberg, zapytany o swoją współpracę z Robertem Kubicą przez BBC.

Vettel przeciwny


Dość niespodziewanie okazało się, że Sebastianowi Vettelowi niezbyt podoba się chęć Roberta Kubicy na powrót do Formuły 1. Niemiec dziwi się, dlaczego Polak dopiero teraz zdecydował się na powrót, gdy minęło tak wiele lat od jego wypadku.

Jak stwierdził on w rozmowie z hiszpańskim AS, że o ile powrót do F1 byłby piękną historią dla Kubicy, to młodym zawodnikom zabrałby on szansę dotarcia do F1.

"Przydarzyła mu się wielka tragedia, był przecież uważany za przyszłego mistrza świata. Dlaczego jednak nie próbował wrócić wcześniej? Gdyby mu się udało, byłaby to piękna historia, a drugiej strony jednak szkoda młodych kierowców, bo zabierze miejsce jednemu z nich" - stwierdził 4-krotny mistrz świata.

Aktualizacja


Jak podaje BBC, Robert Kubica będzie jeździł w symulatorze Williamsa w tym tygodniu i dopiero po tych jazdach ekipa podejmie decyzję co do składu na 2018 rok.

Z Williamsa dobiegają też informacje, że spotkanie wewnętrzne zostało przesunięte o tydzień - na połowę grudnia.

Aktualizacja 2


Sky Sports cytuje słowa Roberta Kubicy, które padły po teście w Abu Zabi. Polak przyznaje, że ten ostatni krok przed jego powrotem do Formuły 1, będzie najtrudniejszy.

"Wykonałem wiele trudnych kroków do tej pory, by znaleźć się tu, gdzie jestem teraz i by osiągnąć to, co osiągnąłem w ciągu ostatniego roku, ale ten ostatni krok jest najtrudniejszy. Poczekajmy i zobaczymy co będzie. To duże wyzwanie wracać z moimi ograniczeniami, ale postęp, jaki wykonałem podczas wszystkich testów, daje mi dużą pewność siebie, że mogę wrócić" - powiedział Robert.

Aktualizacja 3


"Robert miał odwiedzić Grove aby przeprowadzić ocenę po teście i Sergey zrobi to samo" - mówi rzeczniczka Williamsa, zapytana o informacje BBC na temat testu Roberta Kubicy w symulatorze.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: