Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 11 grudnia 2017

Chinchero: Williams wybrał Sirotkina, koniec bajki Kubicy [Aktualizacja wtorek #3]

Niestety, wygląda na to, że to Sergey Sirotkin będzie w przyszłym sezonie kierowcą Williamsa w Formule 1. O tym, że teraz faworytem ekipy z Grove stał się młody Rosjanin pisze nie kto inny jak dobry kolega Roberta Kubicy, Roberto Chinchero.

"Ekipa z Grove skupiła się na młodym rosyjskim kierowcy, który ma dołączyć do Lance Strolla w 2018 roku. Stworzą oni najmłodszą parę w F1, liczącą łącznie 41 lat. Sergey został wybrany ze względów ekonomicznych" - pisze Chinchero.

Zdanie Chinchero powstało na podstawie plotek docierających z Williamsa. Włoch pisze, że jest to wynikiem dobrych testów Rosjanina w Abu Zabi, ale przede wszystkim ogromnego wsparcia grupy bankowej SMP (sponsora zespołu WEC, z którym jeździł Sirotkin i trenował Kubica).


"Oficjalne potwierdzenie przyjdzie zapewne w najbliższych dniach" - kontynuuje dziennikarz włoskiego motorsport.com.

"To kończy historię Roberta Kubicy, który czekał bardzo długo na odpowiedź managementu Williamsa, po tym, jak ekipa dawała sygnały, że chce widzieć polskiego kierowcę ponownie w mistrzostwach" - kończy Włoch.

Trzeba zaznaczyć, że nie jest to oficjalna i ostateczna informacja i na taką trzeba czekać. Teraz Williams musi już zareagować dosyć szybko.

Aktualizacja


Jak pisze Autosport, Robert Kubica nie jest już kandydatem do miejsca w Williamsie w sezonie 2018. Według informacji portalu, nie wszystkie szczegóły są jeszcze ustalone z Sergeyem Sirotkinem, ale jeżeli jego opcja nie wypali, to faworytem stanie się Danil Kvyat.

W artykule Autosportu pojawia się kwota 15 mln funtów, jaką miałby wnieść do ekipy Sirotkin.

Aktualizacja wtorek


Portal gpupdate skontaktował się z rzeczniczką Williamsa, która powiedziała, że "zespół nie ma planów na jakiekolwiek ogłoszenie dotyczące naszych kierowców".

O wczorajsze doniesienia autosportu zapytany został również menadżer Sergeya Sirotkina, Gianpaolo Matteucci. Określił on je jako "plotki" i dodał: "Na pewno Sergey jest mocnym, utalentowanym kandydatem na to miejsce".

Aktualizacja wtorek 2


Mika Salo, który znajduje się w zespole pomagającym Sergeyowi Sirotkinowi uzyskanie miejsca w Williamsie powiedział, że kwestia obsady na przyszły rok rozstrzyga się pomiędzi Rosjaninem a Robertem Kubicą.

"Decyzja jest blisko, zobaczymy, którego z nich wybierze Williams" - powiedział Salo.

Aktualizacja wtorek 3


Postanowiliśmy usunąć aktualizację dotyczącą grafiki "Game Over na Instagramie", gdyż budziła zbyt wiele kontrowersji. Nie miała ona trafić do szerszego grona i choć nie znamy jego pełnego kontekstu, nie była raczej optymistyczna. Czekamy na oficjalne wiadomości.Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: