Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

piątek, 3 listopada 2017

Massa zwołuje konferencję prasową, ale poczekajmy... [Aktualizacja sobota]

Felipe Massa Williams 2017
Początkowo miał nie spotykać się z mediami przed 9 listopada, teraz zmienił plany. Felipe Massa zwołał konferencję prasową na środę, 8 listopada. Wywołało to falę spekulacji, spośród których najpopularniejszą jest ta, że Brazylijczyk ma wówczas ogłosić zakończenie kariery. Póki co nie ma jednak mocnych przesłanek, że tak właśnie się stanie.


O organizacji spotkania z dziennikarzami w środę, poprzedzającą Grand Prix Brazylii, poinformował brazylijski portal Diario Motorsport, o dość ugruntowanej lokalnej pozycji.

Wczoraj dziennikarze portalu pisali o tym, że Massa nie ma żadnych zaplanowanych spotkań z dziennikarzami, przed kilkudziesięcioma minutami poinformował, że kierowca Williamsa jednak spotka się z mediami, co może budzić pewne podejrzenia.


Dziennikarze nie mają pojęcia, jaki może być powód tej konferencji, jednak kibice są już niemal przekonani, że chodzi o ogłoszenie zakończenia kariery w Formule 1. Nie można być tego jednak pewnym i być może chodzi o zupełnie standardowe spotkanie przed swoim domowym Grand Prix.

Nam pozostaje czekać na więcej informacji i zachowywać spokój, gdyż mimo wszystko nadal pozostaje mniej prawdopodobne, by decyzja Williamsa została ogłoszona przed końcem sezonu. Trzeba jednak zaznaczyć, że niektóre media piszą o tym, że Massa ma wówczas ogłosić koniec kariery, a w Abu Zabi wystąpi Robert Kubica.

Aktualizacja


Niektóre media zwracają uwagę na problem na ewentualny problem ubezpieczenia Roberta Kubicy, którego sumę miał mieć wypłaconą po wypadku za niezdolność do jazdy w Formule 1. Teraz musiałby to ubezpieczenie zwrócić. Pisaliśmy już o tym wcześniej i nie uważamy, by był to problem uniemożliwiający w jakimkolwiek stopniu powrót Robertowi. Mówi o tym Robert Doornbos, według którego jednak, ta kwestia przeszkodziła Kubicy w pojechaniu w barwach Toro Rosso w Austin.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: