Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

sobota, 11 listopada 2017

Lowe: Niemal na pewno damy Kubicy dzień testów po Abu Zabi [Aktualizacja #3 - Decyzja o testach w ciągu kilku dni]

W wywiadzie dla niemieckiego Sky, Paddy Lowe stwierdził, że test Roberta Kubicy po zakończeniu sezonu w Abu Zabi jest "niemal pewny". Dyrektor techniczny Williamsa potwierdził, że ekipa rozważa wielu zawodników, a decyzja nie zapadnie szybko. 

Siłą tego miejsca od zawsze byli "czytelnicy" i celowo piszę to słowo w cudzysłowie, gdyż często stają się oni piszącymi. Tak było i wczoraj, gdy kilku z komentujących na blogu przekazało, że w wywiadzie dla niemieckiego Sky Paddy Lowe potwierdził udział Roberta Kubicy w testach po zakończeniu sezonu.

Mieliśmy sygnały o tym, że taki test jest już niemal przesądzony od dłuższego czasu, dlatego po szybkiej weryfikacji postanowiliśmy podać tę informację dalej. I choć później było z tym nieco zamieszania, to teraz możemy przytoczyć już w 100% pewną i sprawdzoną wypowiedzi Paddy Lowe. Otrzymał on pytanie o to, czy może potwierdzić, że Robert Kubica dostanie dzień testowy w Abu Zabi?

"Tak, niemal na pewno damy mu jeden z dni testowych po Abu Zabi. Ta sprawa budzi duże zainteresowanie, dlatego nie będziemy zdradzać więcej" - powiedział Lowe.

Zapytany o to, czy dzień testowy dostanie również Pascal Wehrlein, Lowe odparł: "Rozważamy wiele kandydatur i nie będziemy mówić więcej na tym etapie".Bardzo dziękuję tym, którzy wychwycili tę wypowiedź i przekazali ją dalej!
Przypomnijmy, że podczas oficjalnej konferencji prasowej, po zakończeniu piątkowych treningów, Lowe powiedział: "Nie podejmiemy decyzji w krótkim czasie, mamy wiele opcji i musimy je ocenić". Nie został on zapytany o testy Kubicy.

Aktualizacja


Dziś o godz. 16:00 w Eleven Sports rozpocznie się studio przed kwalifikacjami, w którym ma zostać opublikowana wypowiedź Paddy Lowe na temat Roberta Kubicy.

Aktualizacja #2


Według Autosportu, jeżeli Robert Kubica pojedzie w posezonowych testach w Abu Zabi, to będzie jeździł pierwszego dnia.

Aktualizacja #3


Z oczywistych względów Felipe chciał decyzji wcześniej, my nie mogliśmy jej podjąć, dlatego postanowiliśmy nie przedłużać z nim współpracy" - powiedział Paddy Lowe zapytany przez Eleven Sports o Felipe Massę.

Najważniejsze dla nas były natomiast pytania o Roberta Kubicę.

"Ten proces z udziałem Roberta trwa. Sprawdzaliśmy jako opcję jeżdżenia w Formule 1 i w tej chwili nie ma podjętych żadnych decyzji. Robert ma szanse na pojechanie w testach w Abu Zabi i to będzie, może być, kolejny krok z nim" - powiedział Paddy Lowe.

Decyzja Williamsa w sprawie składu na testy po Abu Zabi zostanie podjęta w ciągu kilku najbliższych dni. Jeżeli chodzi o skład na przyszły sezon to ekipa nie będzie się spieszyć.

Całą wypowiedź Lowe zobaczycie poniżej:

Źródło: Eleven Sports

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: