Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

poniedziałek, 6 listopada 2017

Jeszcze niech się chłodzi [Aktualizacja #4 - Wypowiedź Lowe]

Robert Kubica Williams Renault 2017 Hungaroring
Zespół Franka Williamsa będzie miał w przyszłym sezonie nowego kierowcę - to już wiemy, bo Felipe Massa ogłosił zakończenie kariery. Decyzja ta sprawia oczywiście, że teoretycznie szanse Roberta Kubicy na angaż w tym zespole są większe. Szampana otwierać jeszcze nie powinniśmy, ale chłodzenie go już może być wskazane.

Oficjalnie


Ostatnie tygodnie stały głównie pod znakiem pytania "Kubica czy Massa". Dopiero później wymieniano kandydatury Paula di Resty, Pascala Wehrleina czy ostatnio Danila Kvyata. Po tym, jak Felipe Massa ogłosił zakończenie kariery, pierwsze pytanie stało się nieaktualne. Czy pozostali kandydaci są brani pod uwagę? Tego do końca nie wiemy, ale patrząc jedynie na to, co wiemy oficjalnie, Robert Kubica wydaje się być faworytem do miejsca w Williamsie. Pozostali kierowcy mają równe między sobą szanse, nadal jednak mniejsze od Polaka.

Nieoficjalnie


A co z tym, co możemy wnioskować z nieoficjalnych doniesień? Cóż... tu sprawa wygląda jeszcze różowiej. Wielu dziennikarzy i ekspertów jest już przekonanych o tym, że Robert Kubica będzie kierowcą Williamsa, a nieoficjalne wieści i splot pewnych faktów mogą dawać podstawy do przekonania, że sprawa jest już przesądzona. Nadal jednak są to tylko poszlaki, które równie dobrze mogą być mylące.

Nie o to jednak chodzi, aby podgrzewać atmosferę. Już i tak wszyscy są wystarczająco rozemocjonowani w oczekiwaniu na oficjalne wieści dotyczące decyzji Williamsa, bo teraz już tylko na nie trzeba czekać - spekulacji chyba wszyscy mamy dość.

Kiedy?


Zespół stwierdził, że decyzję co do drugiego kierowcy poda "we właściwym czasie". A kiedy ten czas nadejdzie? Według mnie pod tym pojęciem kryje się zamiar ogłoszenia składu po zakończeniu sezonu. Teraz, gdy Massa nie naciska już na decyzję przed Grand Prix Brazylii, Williams ma bardzo dużo czasu. Może - na przykład - przetestować Kubicę w Abu Zabi (też mnie mierzi pisanie w ten sposób, ale niestety jest on uważany za poprawny) i dopiero wtedy podać skład.


Osobiście nie sądzę, aby inny kierowca niż Robert został ogłoszony przed testami na Yas Marina Circuit. Jest natomiast możliwe, że jeżeli wybór padł/padnie na Roberta, to ogłoszenie nastąpi wcześniej. Będzie to świadczyło o tym, jak mocna była pozycja Kubicy i że dogrywano jedynie szczegóły finansowe. Ogłoszenie może też przyśpieszyć rosnąca liczba przecieków dotyczących zatrudnienia Roberta - jeżeli oczywiście do tego dojdzie.

Wyścig


Musicie przygotować się na trudny okres w mediach. Każdy będzie chciał jako pierwszy podać informację o tym, na kogo padł wybór Williamsa, szczególnie, jeżeli będzie to Robert. Bardzo często będziecie czytać informacje pochodzące lub związane z Lotosem, co akurat jest dobrym sygnałem.

Blog również - chcąc nie chcąc - uczestniczy w tym wyścigu. Nasze "radary" nastawione są 24 godziny na dobę i my również będziemy chcieli przekazać Wam oficjalny komunikat jak najszybciej. Nieważne jednak czy przekazany minutę czy godzinę po ogłoszeniu, ważne, aby był to ten komunikat, na który wszyscy czekamy.

Niech się chłodzi


Czy to co napisałem wyżej oznacza, że przyjść mogą już wyłącznie dobre wieści? Absolutnie nie, ale jest to bardzo prawdopodobne. Robert Kubica nie był wcześniej tak blisko Formuły 1 i do zrobienia pozostało już bardzo niewiele kroków, jeżeli w ogóle można mówić o liczbie mnogiej.

Warto jednak zachować jeszcze chłodną głowę. Pamiętajcie, że im mniejsze nasze przeświadczenie o zakontraktowaniu Kubicy, tym większa później radość z tego, gdy stanie się to faktem. Radzimy podchodzić do sytuacji pesymistycznie, aby ewentualna radość była większa lub (pro forma muszę to dodać) rozczarowanie mniejsze.

Gratulacje


Jeden sukces możemy już jednak świętować. Udało się zebrać 6 tysięcy zdjęć kibiców na sektorówkę dla Roberta Kubicy! Powiem szczerze, że gdy "zaczynaliśmy" (a raczej Daniela, Marta, Adam i Przemek zaczynali) tę akcję, wątpiłem - w swoim naturalnym pesymizmie - że uda się zebrać aż tyle zdjęć. Ogromne zaangażowanie wyżej wymienionej czwórki i wsparcie mediów sprawiły jednak, że udałoby się zebrać pewnie jeszcze więcej fotek. Brawa dla Was!

Aktualizacja


Dziś rozpoczyna się kolejny konkurs, w którym można wygrać koszulkę Roberta Kubicy od Olimp Sport Nutrition z jego autografem i certyfikatem. Szczegóły TUTAJ.

Aktualizacja #2


Przypomnę tylko, że o tym, iż pewne jest wsparcie Lotosu dla Roberta Kubicy, jeżeli Polak dostanie się do F1, pisaliśmy już 16 października - TUTAJ.

Aktualizacja #3


Zakończyła się konferencja prasowa Felipe Massy. Póki co nie mamy wielu wypowiedzi od brazylijskich dziennikarzy. Wiemy jednak, że kierowca Williamsa powiedział, że chciał jeździć jeszcze jeden sezon.

"Czułem się dobrze z tym, jak jeździłem przy tych oponach i docisku i to dało mi więcej przyjemności z prowadzenia auta w ciągu ostatniego roku. Rozmawiałem z zespołem, ale oni nie wiedzieli, kiedy podejmą decyzję. Chciałem aby dali mi odpowiedź przed Brazylią, bo było moim limitem. Rozmawialiśmy w ostatnim tygodni i chyba wybrali inną drogą. Nie wiem, kiedy i jaką decyzję podejmie Williams, ale przyjęli inne podejście" - powiedział Massa.

Brazylijczyk prawdopodobnie odpuści sobie starty w przyszłym roku, ale w przyszłości chce jeździć w Formule E.

Aktualizacja #4


"Skupimy się podczas tego weekendu na dobrym rezultacie dla zespołu, a co ważniejsze, dla Felipe aby dać mu dobre wspomnienia po czterech latach w Williamsie, przed jego ostatnim wyścigiem w Formule 1 w Abu Zabi" - mówi dla oficjalnej strony Williamsa Paddy Lowe.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: