Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

sobota, 4 listopada 2017

Felipe Massa odchodzi z Formuły 1! [Aktualizacja #4 - komentarz Williamsa, Olimpu i Bensona]

Brazylijczyk oficjalnie pożegnał się ze swoimi kibicami na Instagramie i Twitterze, publikując krótki film. Zapowiedział on jednocześnie, że pojedzie zarówno w Grand Prix Brazylii oraz Grand Prix Abu Zabi. To jeden mniej kandydat w wyścigu do fotela w Williamsie. Najpoważniejszym, według większości dziennikarzy, jest Robert Kubica.

"W ubiegłym roku zdecydowałem się odejść z Formuły 1, ale na prośbę Williamsa wróciłem na jeszcze jeden sezon. Tym razem żegnam się już definitywnie. To będzie mój ostatni wyścig w Brazylii oraz ostatni wyścig w Abu Zabi" - powiedział Massa, dziękując za wsparcie i wyrażając nadzieję, że będzie mu dane spotykać się z kibicami w innych seriach.

W ciągu 15 lat rywalizacji w Formule 1, w których oprócz Williamsa reprezentował również m.in. Ferrari przez wiele sezonów, Massa wygrał 11 wyścigów, 41 razy stawał na podium, a 16 razy startował z pole position. Jego najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej to 2. (2008).

Oto pożegnanie Massy z kibicami:
Post udostępniony przez Felipe Massa (@massafelipe19)

Aktualizacja


Williams ogłosił, że poda nazwisko drugiego kierowcy na sezon 2018 "we właściwym czasie". Wydaje się, że ekipa została zaskoczona przez Felipe, który ogłaszając przejście na emeryturę, nie był ubrany w strój zespołu. Za chwilę wypowiedź Claire Williams.

"Chciałabym podziękować Felipe za to, co zrobił dla zespołu w ciągu czterech ostatnich lat. To była absolutna przyjemność pracować z nim. Jesteśmy mu szczególnie wdzięczni za to, że zgodził się na przełożenie swojej emerytury w Formule 1 o jeden rok po tym, jak Valtteri dołączył do Mercedesa. Pokazało to głęboką relację, którą ze sobą zbudowaliśmy. Doceniamy jego decyzję, która nie była łatwa po tym, jak miał tak piękne pożegnanie w ubiegłym roku. W imieniu Sir Franka i zespołu życzę mu wszystkiego najlepszego w przyszłości" - powiedziała Claire Williams.

Aktualizacja #2


Na wieści te zareagował również Olimp Sport Nutrition...

Aktualizacja #3


Andrew Benson z BBC komentując przejście Felipe Massy na emeryturę napisał, że Williams dąży do zatrudnienia Roberta Kubicy. Dziennikarz pisze jednak, że ekipa zwleka z decyzją ze względu na długą przerwę Polaka w startach w F1.

Aktualizacja #4


Emeryturę Felipe Massy skomentował również Nico Rosberg.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: