Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

czwartek, 2 listopada 2017

Doniesienia z Brazylii: Williams przedstawił Kubicy wstępną ofertę [Aktualizacja]

Robert Kubica wywiad media Hungaroring
Brazylijska dziennikarka Julianne Cerasoli opublikowała artykuł, w którym analizuje coraz gorszą sytuację Felipe Massy w Williamsie oraz przekazuje interesujące doniesienia dotyczące Roberta Kubicy, któremu Williams miał już przedstawić ofertę kontraktu. Ekipa z Grove zrezygnowała już również podobno z zakontraktowania Pascala Wehrleina.

"Massa był bardzo zasmucony tym, jak Williams go traktuje. Nie chce on powtórzyć sytuacji Rubensa Barrichello, któremu w 2011 roku Williams nie dał szansy na pożegnanie z brazylijskimi fanami".

Najciekawsze dla nas są jednak wypowiedzi dotyczące Roberta Kubicy.

"Williams ma jednak inne plany. Zespół chce kolejnego testu Roberta Kubicy w Abu Zabi i złożył wstępną propozycję Polakowi, które kandydatura jest jeszcze bardziej atrakcyjna ze względu na sponsorów, którzy z nim przyjdą. W padoku mówi się, że Kubica nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu" - pisze Cerasoli, która w połowie września pisała, że "Massa jest już pogodzony z tym, że odejdzie z F1 po tym sezonie".Według słów dziennikarki, w miniony piątek miała odbyć się rozmowa Toto Wolffa i Paddy Lowe, w której porzucony został pomysł przejścia Wehrleina do Williamsa.

Poważnym kandydatem stał się natomiast Danil Kvyat, który może wnieść spore pieniądze do Williamsa. Ekipa z Grove jest w trudnej sytuacji finansowej - od Lawrence Strolla odtrzyma w 2018 roku mniejsze środki, kończą się jej 2 kontrakty ze sponsorami oraz nie może liczyć już na pieniądze z Mercedesa, które dostał jako rekompensatę za Valtteriego Bottasa.

Cerasoli pisze, że decyzja Williamsa raczej na pewno nie zostanie ogłoszona przed Grand Prix Brazylii, tak jak chce tego Felipe Massa.

Aktualizacja


Stuart Codling pisze na łamach Autosportu, iż dla Williamsa najlepszym obecnie rozwiązaniem byłoby wsadzenie Roberta Kubicy do bolidu na wyścig o Grand Prix Abu Zabi by ostatecznie sprawdzić jego umiejętności w boju.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: