Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

poniedziałek, 16 października 2017

Wsparcie jest, również od Rossello

Wsparcie Roberta Kubicy F1 Formuła 1 supportkubica
Podczas niedawnej wizyty w naszym kraju, Nico Rosberg prosił Polaków o wsparcie Roberta Kubicy, tak aby stała za nim cała Polska. I chyba trzeba powiedzieć, że się udało. Robert Kubica otrzymuje wsparcie kibiców, ale też wsparcie finansowe, które może być mu potrzebne, gdy wróci do Formuły 1. Pewny tego, że Robert może prowadzić bolid Formuły 1 jest również Igor Rossello, który operował jego rękę.

Kibice


Śledząc od tak długiego czasu wszystko, co związane z Robertem w mediach społecznościowych, wiem, kto częściej lub rzadziej publikuje posty na temat Roberta Kubicy. Jeszcze nigdy tych postów nie było tak dużo, jak teraz i to wcale nie od wspomnianych wyżej osób. "Kubicowe" posty i hashtagi zamieszczają osoby, które dotychczas były mniej wylewne lub nie publikowały nic. I to pokazuje, jak wiele osób kibicuje Robertowi, by wrócił do Formuły 1.

Wsparcie widać również na forach, nie tylko polskich. Mobilizacja kibiców jest zatem na wysokim poziomie, choć nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej...

Sponsorzy


Pod koniec ubiegłego tygodnia działania Grupy Lotos w mediach społecznościowych pozwoliły na wyciągnięcie wniosku, że koncern, który niegdyś wspierał Roberta w rajdach, teraz będzie mu pomagał w Formule 1, jeżeli oczywiście Kubica do niej wróci. Jeżeli mu się to nie uda, to Lotos raczej również będzie wspierał Roberta, gdyż w ankiecie przeprowadzonej na Twitterze użyto słowa "wyścigach".

To bardzo ważna deklaracja, za którą być może pójdą kolejne rozmowy ze sponsorami. Negocjacje z Lotosem zapewne trwały już od dłuższego czasu, a wizyta Nico Rosberga zapewne była przypieczętowaniem ewentualnej współpracy.

Ciekawi nas tylko, czy minister Witold Bańka, który spotkał się z Nico Rosbergiem, a później chwalił się na Twitterze ankietą Lotosu, będzie miał jeszcze jakieś pozytywne informacje dla nas, dotyczące na przykład Totalizatora Sportowego, który również był niegdyś sponsorem Roberta.


Wielcy


Kubica otrzymuje również wsparcie od ważnych osób świata sportu. Otwarcie kibicuje mu Bernie Ecclestone, mniej lub bardziej kurtuazyjnie wspominają o tym szefowie zespołów Formuły 1 czy sami kierowcy. Nazwisko Kubicy jest jednym z najczęściej wymienianych w kontekście przyszłego sezonu i jest to niezwykle pozytywny znak.

Roberta wspierają również jego przyjaciele, na przykład Alessandro Pettacchi, a także ci, którzy pomagali mu wrócić do sprawności po wypadku.

Igor Rossello, który operował rękę Roberta, już na raz na Twitterze podkreślił, że jest pewien, że Robert będzie w stanie jeździć w Formule 1. Dziś na łamach Super Expressu ukazał się wywiad z włoskim chirurgiem, który mówi: "Byłem i jestem pewien, że Robert może znowu się ścigać. W tej chwili absolutnie nic nie przeszkadza mu w prowadzeniu auta F1. Widzimy to po wynikach testów, po jego szybkości, która jest taka jak była kiedyś. Powiedziałbym, że pytanie, czy wróci, nie dotyczy w tej chwili medycyny. Po ostatnich testach na torze przysłał mi wiadomość, że wszystko poszło dobrze i żebym trzymał za niego kciuki." - stwierdził chirurg.

Wysyłajcie zdjęcia


Przy okazji pisania o wsparciu, pragniemy Wam jeszcze raz przypomnieć o akcji kibiców w tworzeniu sektorówki dla Roberta, składającej się z 6 tysięcy zdjęć jego kibiców. Swoje fotki wysyłać możecie na adres info@kibicujemykubicy.pl, a więcej o akcji przeczytacie TUTAJ.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: