Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt Wyjazdy na F1

niedziela, 22 października 2017

Rossello: Kubica w Monte Carlo może jeździć bez problemów [Aktualizacja: Wypowiedź Wolffa]

Igor Rosello Robert Kubica
Radiowa Trójka wyemitowała kolejną część rozmowy Adama Maleckiego z Igorem Rossello - chirurgiem, który operował Roberta Kubicę po wypadku. Lekarz wspominał trudne chwile po wypadku Roberta, mówił też o ograniczeniach Polaka. Zdradził, że Robert w symulatorze jeździł w Monte Carlo i nie miał z tym żadnego problemu.


"Rotacja łokcia jest obecnie największym problemem, bo on uległ największym uszkodzeniom. Moi koledzy, którzy operowali go kilka razy, starali się doprowadzić go do jak najlepszego stanu" - mówił Rossello, zapytany o uszkodzenia ręki Kubicy.

Ciekawy fragment dotyczył możliwości jazdy na poszczególnych torach w bolidzie Formuły 1 przez Roberta."W Monte Carlo może jeździć bez problemu. Mówił mi to na podstawie testu w symulatorze. Trasę przejechał bez problemu. Miał wątpliwosci co do innego toru, ale już nie pamiętam jakiego".

Lekarz wspominał również pierwsze tygodnie po wypadku, które były dla Roberta niezwykle ciężkie.

"To były bardzo trudne chwile dla niego. Było to tuż po podpisaniu wstępnego kontraktu z Ferrari. Był niezwykle smutny i przygnębiony gdy była niedziela i były wyścigi Formuły 1" - dodał Rossello.

Podkreślił on, że wszystkie operacje Polaka poszły świetnie.

"Myślę, że gdyby dziś odbył się ten wypadek, myślę, że nie bylibyśmy w stanie więcej zrobić. W jego przypadku wszystko udało się wspaniale. U zwykłej osoby możliwe byłoby zastosowanie protezy, ale w przypadku kierowcy wyścigowego to niemożliwe, choćby ze względu na kwestie bezpieczeństwa" - stwierdził Rosello.

O tym, co powiedział Rosello w pierwszej części rozmowy, dowiecie się TUTAJ.

Źródło: Polskie Radio - Program Trzeci

Aktualizacja


Toto Wolff mówi, że Pascal Wehrlein nadal ma szanse na angaż w Williamsie, jednak Mercedes nie jest w stanie zrobić już nic więcej niż zrobił dotychczas.

"Williams jest dla niego ostatnią opcją. Rozważają kilku kierowców, Pascal jest jednym z nich, ale nic więcej nie możemy już zrobić. W pewnym momencie, kierowca musi stanąć na własnych nogach" - mówi szef Mercedesa.Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: